3 liga. Siarka Tarnobrzeg w dobrym stylu pokonała Podhale Nowy Targ. Nasz zespół coraz bliżej awansu do 2. ligi

Siarka jest coraz bliżej upragnionego awansu
Siarka jest coraz bliżej upragnionego awansu Marcin Radzimowski
Siarka bardzo udanie rozpoczęła serię meczów z zespołami z czoła tabeli. Tarnobrzeżanie wygrali u siebie 2:0 i z nawiązką zrewanżowali się Podhalu Nowy targ za jesienne 0:1. A mogli wygrać jeszcze wyżej.
W taki sposób w 23 minucie Iván Agudo strzelił pierwszego gola dla Siarki, Drugie trafienie uzyskał w 83 minucie Kamil Adamek

Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ 2:0. Zobacz zdjęcia z meczu

Siarka ostatnio punktowała, ale z tak zwanym stylem bywało różnie. Na mecz z góralami ekipa z Tarnobrzega wyszła jednak dobrze skoncentrowana i możliwe, że rozegrała najlepszy mecz w rundzie wiosennej.

Przez pierwsze 25 minut gospodarze zdecydowanie rządzili na boisku. Golem po raz pierwszy mocno zapachniało w 14. minucie, kiedy z ostrego kąta uderzył Kamil Adamek. Szymajda jednak w ładnym stylu obronił. Niespełna 10 minut później musiał jednak wyjąć piłkę z siatki: po wrzutce ze środka boiska ponownie Adamek próbował doskoczyć do piłki, bramkarz go ubiegł, ale piąstkował zbyt blisko - wprost pod nogi Agudo, który huknął z pierwszej piłki i gol stał się faktem.

Kilka minut później do bramki trafił Stefanik, ale sędzia odgwizdał spalonego. Przed przerwą Stefanik znów wywołał poruszenie na trybunach, ponieważ główkował w poprzeczkę bramki Podhala.

Po zmianie stron znów Siarka ruszyła ostro do przodu. W 47. minucie powinno być 2:0, jednak Agudo z bliskiej odległości strzelił w lewy słupek bramki nowotarżan. Miejscowi nie zamierzali bronić wyniku, atakowali, szukali bramki na 2:0 i w 65 minucie byli blisko celu. Po kontrze Agudo z prawej strony zgrywał do Adamka, który miał przed sobą pusta bramkę, ale napastnika lidera tabeli w ostatniej chwili uprzedził obrońca gości.

W 70 min. znów tylko Szymajdzie nowotarżanie zawdzięczają, że nie stracili gola. Tym razem golkiper Podhala zatrzymał Adamka. W 77. minucie z kolei z ósmego metra spudłował Krzysztof Zawiślak.

W 83. minucie mecz został zamknięty ostatecznie. Kawał roboty wykonał Krzysztof Zawiślak, który wykonał rajd od połowy boiska, wbiegł w okolicę pola karnego, sprytnie zgrał do środka wprost pod nogi Adamka, a ten z bliskiej odległości umieścił piłę w siatce.

Podhale było gorsze, mogło przegrać wyżej, ale również miało swoje momenty. W 19. minucie niezłą okazję miał Patryk Serafin, który uderzał z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką. Z dystansu groźnie celował Grzegorz Płatek, ale nieznacznie chybił. Ostro szarżował Juliusz Molis, ale i on chybił.

Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)