Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi zostały wręczone m.in. za działalność na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa, za upowszechnianie historii Polski oraz za działalność duszpasterską, społeczną i charytatywną, a także za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych.
Wojewoda w imieniu ministra edukacji narodowej wręczyła również Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
– Dla osób uhonorowanych fakt, iż prezydent RP docenił ich zasługi i zaangażowanie, może być powodem do satysfakcji i impulsem, by swą działalność kontynuować. To powinna być także zachęta do działania dla wszystkich innych, bo w ten sposób formuje się społeczeństwo obywatelskie, które jest siłą każdego państwa – zaznaczyła wojewoda Ewa Leniart.
Gratulacje odznaczonym złożyli także poseł Andrzej Szlachta oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.
W imieniu uhonorowanych głos zabrał ksiądz Leopold Kordas, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej.
– Polskie powiedzenie mówi, że kto dziękuje to dwa razy prosi. Odznaczenie jest formą podziękowania, a więc dla nas podwójnym zobowiązaniem do tego, aby nie spocząć na laurach, aby dalej z zaangażowaniem działać na rzecz naszej Ojczyzny, województwa podkarpackiego i społeczności lokalnych – powiedział.
40 osób z Podkarpacia zostało uhonorowanych odznaczeniami pa...
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?