Anna Wielgosz szóstą zawodniczką Europy w biegu na 800 metrów. Resoviaczce brakło mocy na finiszu

Anna Wielgosz długo biegła za plecami Kelly Hodgkinson, ale drugiego w karierze medalu mistrzostw Europy nie zdobyła pap
Anna Wielgosz długo biegła na drugiej pozycji, ale ostatecznie zajęła szóstą lokatę w biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Na bieżni w Rzymie zawodniczka Resovii uzyskała czas 1:59.99. Wygrała Keely Hodgkinson (Wielka Brytania, 1:58.65). Ósme miejsce zajęła Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa, 2:01.21).

Po rewelacyjnym biegu w półfinale, poprawionym o 0,77 sek. rekordzie życiowym (1:59.07) i wypełnieniu minimum na paryskie Igrzyska Olimpijskie Anna wyglądała na zdolną powalczyć o drugi medal ME w karierze (w Monachium dwa lata temu zdobyła brąz).

Faworytką finału była Keely Hodgkinson, wicemistrzyni olimpijska, z którą Anna biegła w półfinale. Wtedy biegaczka Resovii trzymała się za plecami Brytyjki i choć na koniec zajęła czwarte miejsce, to uzyskała znakomity czas.

W finale zawodniczka Resovii postanowiła powtórzyć taktykę i krótko po starcie usadowiła się tuż za gwiazdą z Wielkiej Brytanii. Przez około 600 metrów Anna biegła na drugiej pozycji, ale zostawiła trochę miejsca przy krawężniku, co zaczęła wykorzystywać Anais Bourgoin. Lekkoatletka Resovii nie chciała oddać pozycji, na wirażu biegła ramię w ramię z Francuzką, jednak nie wytrzymała ataku rywalki.

Na ostatniej prostej Anna zaczęła płacić za odważną taktykę. Wydawało się, że zajmie piątą lokatę, ale na ostatnich metrach niemal stanęła, co wykorzystała jeszcze Niemka.

Zmęczenie mnie nie opuszczało, życiowy bieg dużo mnie kosztował. Walczyłam, po cichu liczyłam na wynik 1.58, ale jednak brakło trochę sił. Możliwe, że powinnam trzymać się bliżej krawężnika, ale czy to by coś zmieniło, tego się już nie dowiemy. Z drugiej strony pokazałam, że medal z Monachium nie był przypadkiem. Przegrałam, ale biegłam z rywalkami jak równy z równym. Mamy sezon olimpijski, więc liczę, że wyniki nadal będą iść w dobrą stronę. Cieszę się z tego kroku do przodu