Chodziarz Stali zdobył brązowy medal mistrzostw Polski na 10 km. Sprinterki Resovii tuż za podium

Artur Brzozowski ma szanse na udział w biegu sztafetowym podczas paryskich IO
Artur Brzozowski ma szanse na udział w biegu sztafetowym podczas paryskich IO Artur Brzozowski/FB
Artur Brzozowski zajął trzecie miejsce w chodzie na 10 km, który odbył się w trzecim dniu Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawodnik KKL Stali Stalowa Wola uzyskał czas 41:56.19.

W upalne, sobotnie przedpołudnie triumfował Maher Ben Hlima (RKS Łódź, 40:33.56), a srebrny medal zdobył Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej, 41:53.77.).

W chodzie kobiet, także na 10 km, Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) zeszła z trasy.

Rozbolał mnie brzuch, ale nie chodzi o zatrucie. Sprawa ciągnie się od jakiegoś czasu. Mam sesję na studiach, jest sporo stresu, mam kłopot z wysypianiem się i dopadły mnie jakieś nerwobóle

wyjaśnia studentka IV roku wydziału medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Mistrzostwo zdobyła Olga Chojecka (WLKS Nowe Iganie, 44:05.09, wyprzedzając Agnieszkę Ellward (Flota Gdynia, 46:22.97) i Magdalenę Żelazną (AZS-AWF Gorzów, 47:53.12).

Jak już informowaliśmy, Katarzyna Zdziebło, dwukrotna wicemistrzyni świata, intensywnie rehabilituje kontuzjowane udo i ma nadzieję, że dojdzie do siebie przed Igrzyskami Olimpijskimi.

W biegu sztafetowym 4x100 kobiet czwarte miejsce zajęła ekipa Resovii, która startowała w składzie: Maja Tittinger, Emilia Dąbek, Wiktoria Wrońska, Judyta Zwolińska. Nasz kwartet uzyskał czas 46.22. Mistrzostwo wywalczył AZS AWF Katowice (44.67), który wyprzedził AZS-AWFiS Gdańsk (45.47) i AZS Poznań (45.75).

W jubileuszowych, setnych mistrzostwach Polski sportowcy z Podkarpacia zdobyli w sumie cztery medale, z których trzy stały się udziałem zawodników Resovii. W klasyfikacji klubowej dało to 9. miejsce.