Dyskobolka z Przemyśla szósta na mistrzostwach Polski. Czy pojedzie na juniorskie MŚ?

Podczas MP w Bydgoszczy Anna Kicińska w dwa dni wystartowała w dwóch różnych konkurencjach szs.rzeszow.pl
Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl) zajęła szóste miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas mistrzostw Polski, które odbywają się w Bydgoszczy. Zawodniczka znad Sanu uzyskała wynik 45.18 m.

Dla 19-letniej zawodniczki z Przemyśla był to już drugi występ w Bydgoszczy, bo w pierwszym dniu mistrzostw wystartowała w konkursie pchnięcia kulą. Zajęła w nim czwarte miejsce, tracąc do podium 16 centymetrów.

W rywalizacji dyskobolek Anna także była jedną z najmłodszych i musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek. Aczkolwiek, gdyby zbliżyła się do wyniku, który tydzień temu uzyskała w Brnie, zajęłaby wyższą lokatę. Przemyślanka wygrała mityng na Słowacji, co okrasiła rekordem życiowym 49.68 (poprawiła się aż o 3 metry i 3 centymetry).

Anna wypełniła międzynarodowe minimum na start w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Limie, stolicy Peru. Kłopot w tym, że minimum krajowe zostało wyznaczone na poziomie 51 metrów

wyjaśnia Leszek Wojciechowski, klubowy trener naszej lekkoatletki.

Mistrzynią Polski została Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin, 60.12), która w pokonanym polu pozostawiła Weronikę Muszyńską (AZS UMCS Lublin, 54.09) oraz Karolinę Urban (AZS-AWFiS Gdańsk, 53.25).

W popołudniowej sesji zawodów odbędzie się m.in. finał biegu na 800 m (g. 19.10), w którym o swój piąty złoty medal powalczy Anna Wielgosz (Resovia). Z kolei w konkursie skoku wzwyż (g. 19.05) o medal może pokusić się Wiktoria Miąso, jej klubowa koleżanka.