Sprinter Resovii wicemistrzem Polski, ale wiatr stanął na drodze do Igrzysk Olimpijskich

W walce o Igrzyska Olimpijskie Oliwer Wdowik zaryzykował zdrowiem, ale w osiągnięciu celu przeszkodziła mu kapryśna aura Oliwer Wdowik/facebook
Oliwer Wdowik (Resovia) zdobył srebrny medal w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Uzyskał w Bydgoszczy czas 10.67 i ustąpił pola tylko Dominikowi Kopciowi (Agros Zamość, 10.63). Obaj zawodnicy byli niepocieszeni, bo mocny, przeciwny wiatr nie pozwolił im uzyskać czasów, które dałyby kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich

Resoviak pojechał nad Brdę z duszą na ramieniu, ponieważ z niedawnych mistrzostw Europy wrócił z kontuzją mięśnia dwugłowego. Za wiele czasu na rehabilitację nie miał, ale musiał wystartować nad Brdą, jeśli chciał wywalczyć bilet do Paryża. Potrzebował co najmniej srebrnego medalu, ale także dobrego czasu, najlepiej pobicia rekordu życiowego (10.23). Niestety, na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka panowały bardzo trudne warunki dla sprinterów.

W finale wiatr wiał zawodnikom w twarz z siłą minus sześć. To jest ściana, z którą biegacze się zderzyli, i która uniemożliwiła im pokazanie swoich możliwości. Wystarczy dodać, że tydzień temu Kopeć uzyskał wynik 10.09

wyjaśnia Janusz Mazur, trener Oliwera.

W kobiecym konkursie pchnięcia kulą 4. miejsce zajęła Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl), która pierwszy raz startowała w seniorskim czempionacie. Sportsmenka znad Sanu w najlepszej próbie uzyskała wynik 14.04.

Ania jest juniorką, właśnie skończyła szkołę średnią, więc start w Bydgoszczy trzeba uznać za całkiem udany

skomentował Leszek Wojciechowski, klubowy trener przemyślanki.

Przemyślance do podium brakło 16 centymetrów - Martyna Karwowska (Podlasie Białystok), która zdobyła brązowy medal, uzyskała wynik 14.20. Mistrzynią Polski została Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok, 18.52 PB), srebrny krążek wywalczyła Zuzanna Maślana (MLKL Płock, 16.73).

W biegu na 100 m kobiet, ostatniej konkurencji pierwszego dnia czempionatu, na 6. pozycji finiszowała Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa), która uzyskała czas 11.59.

Swój siódmy w karierze tytuł mistrzyni Polski zdobyła Ewa Swoboda (AZS Awf Katowice, 11.11). Druga była Pia Skrzyszowska (11.33), trzecia był Kristina Cimanouska (obie AZS AWF Warszawa, 11.40). Ten bieg również odbył się w trudnych warunkach atmosferycznych.