Anna Wielgosz po raz piąty mistrzynią Polski. Wiktoria Miąso wyskakała brąz. Resovia ma 3 medale MP

Anna Wielgosz może się teraz ze spokojem szykować do startu w paryskich Igrzyskach Olimpijskich Anna Wielgosz/facebook
Anna Wielgosz (Resovia) została w Bydgoszczy mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów. W konkursie skoku wzwyż brązowy medal zdobyła Wiktoria Miąso, czwarta była Alicja Wysocka (obie Resovia).

Anna Wielgosz, która na mistrzostwach Europy w Rzymie zajęła 6. miejsce, sprostała roli głównej faworytki podczas setnej edycji mistrzostw Polski zdobyła swój piąty złoty medal w biegu na dwa okrążenia na otwartym stadionie. Nad Brdą próbowała jej zagrozić jedynie Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa), ale na ostatniej prostej resoviaczka miała zdecydowanie więcej sił. Zawodniczki uzyskały odpowiednio wyniki 2:01.18 i 2:01.42,

Przypomnijmy, że biegaczka Resovii podczas europejskiego czempionatu wypełniła olimpijskie minimum i może szlifować formę przed wyjazdem do Paryża.

Drugi medal dla Resovii zdobyła Wiktoria Miąso, która zajęła trzecią lokatę w skoku wzwyż. Rzeszowianka uzyskała wynik 184 cm i drugi rok z rzędu wywalczyła brąz.

Swoje pierwsze mistrzostwo Polski wywalczyła Anna Żodzik, która niedawno otrzymała polski paszport (pochodzi z Białorusi). Do zdobycia złotego medalu wystarczył wynik 186 cm, czyli rezultat o 11 cm gorszy od jej rekordu życiowego. Srebro przypadło Paulinie Borys (SKLA Sopot), która skoczyła także 186 cm, jednak w drugiej próbie. Ekipa Resovii wywalczyła nad Brdą w sumie trzy medale, bo w czwartek srebrny krążek w biegu na 100 m zdobył Oliwer Wdowik.

Wyczynu sprzed roku, gdy stanął na najniższym stopniu podium, nie powtórzył Dawid Piłat (LKS Stal Mielec). Wynik 68.69 pozwolił mu zająć 4. pozycję. Medale zdobyli młociarze urodzeni w XX wieku - mistrzem został Paweł Fajdek (80.02), który wyprzedził Wojciecha Nowickiego (75.89) i Marcina Wrotyńskiego (69.37)