OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Złoty medalista mistrzostw świata do lat 23 - Piotr Płomiński.
Złoty medalista mistrzostw świata do lat 23 - Piotr Płomiński. Fot. Soenar Chamid/Aflo Images/East News
W niedzielę zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa świata w wioślarstwie. W bułgarskim Płowdiw doskonale spisali się reprezentanci Polski, którzy wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa srebrne. Mistrzowskie tytuły przypadły czwórce bez sterniczki i Piotrowi Płomińskiemu w jedynkach.

Złoty medal czwórki bez sterniczki i Piotra Płomińskiego

Czwórka bez sterniczki, w składzie: Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Anna Potrzuska i Barbara Jęchorek, wygrała z czasem 6.33,99 przed ekipami Chile (6.34,39) i Australii (6.35,80).

Płomiński w fantastycznym stylu wygrał finał jedynek (6.54,79) i także sięgnął po złoty medal. Drugi był Irlandczyk Andrew Sheehan (6.55,51), a trzeci Bułgar Emil Nejkow (6.55,60).

Dwa srebrne medale Biało-Czerwonych

Jakub Woźniak i Konrad Domański w dwójce podwójnej mężczyzn zajęli drugie miejsce (6.13,70). Mistrzami zostali Irlandczycy (6.10,51). Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy (6.15,84).

Srebro zdobyły także Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska. Polska dwójka podwójna wagi lekkiej (6.52,72) stoczyła walkę z Greczynkami, które były lepsze o ponad dwie sekundy (6.50,13). Trzecie Włoszki straciły do biało-czerwonej osady już 10 sekund (7.02,91).

Startujący w czwórce bez sternika Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich pewnie wygrali finał B (5.53,56) i zakończyli MMŚ na siódmym miejscu.