Dębicka okręgówka rozpoczęła wiosnę bez trzech dryżyn

MJ, SOL
Sokół Kolbuszowa Dolna (zielono-żółte stroje) udanie zrewanżował się Lechii Sędziszów za przegraną 0:3 z rundy jesiennej. Na zdjęciu o piłkę walczą Andrzej Skowron i Damian Róg (czerwona koszulka). Marcin Jastrzębski
Zawodnicy Sokoła Kolbuszowa Dolna, w którego składzie są gracze z wycofanej Kolbuszowianki ograli na wyjeździe Lechię Sędziszów. Punktów nie stracił Czermin.

Sokół ustawił sobie spotkanie szybko zdobytym golem. Kolbuszowianie wyszli z szybką kontrą po stracie lechistów w środku pola. Strzałem z około 12. metrów Tomasza Chmiela pokonał Kamil Gorzelany. Następnie Lechia przejęła inicjatywę, ale goście szczęśliwie się bronili. Gdy nie dawali rady obrońcy Sokoła, swoje robił bramkarz Norbert Król. Raz odbił nogami główkę Marką Szeligi, a raz sparował piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Potworę. W poczynaniach obu drużyn widać było dużo nerwowości, ale kibice zobaczyli kilka ciekawych akcji. Lechia niepokoiła Sokół po rzutach wolnych, a goście kontrowali. W końcówce w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tomka Chmiela trafił Piotr Karkut.

Lechia Sędziszów - Sokół Kolbuszowa Dolna 0:1 (0:1)
Bramka: K. Gorzelany 8.

Lechia: Chmiel - Lesiński, Doroba, Godek I, P. Branas - Grobelny (72 Żurek), Rogóż, Długosz (80 Felon), Potwora III [90] - Róg - Szeliga. Trener Paweł Idzik.

Sokół: Król - B. Karkut, Gaca, Mokrzycki, Skowron - Kołacz I, Prokop (65 Buda), Maziarz (80 Orzech I), K. Gorzelany I (67 Brudek I) - Zaskalski (86 P. Karkut) - Dziedzic I (61 Korab). Trener Rafał Leśniowski.

Sędziował Olbrych (Krosno). Widzów 150.

Po ośmiu minutach Ostrovia wygrywała dwoma bramkami, ale miejscowi szybko zdobyli kontaktową bramkę. Kamil Łukaszewski przymierzył z około 40 metrów i z interwencją nie zdążył Mateusz Parys. Przed przerwą zespół Grzegorza Lorka odrobił straty. Kamil Adamczak popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Popularny „Balon” wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie tuż po przerwie skutecznie dobijając piłkę po trafieniu jednego z kolegów w poprzeczkę. Mecz jednak zakończył się podziałem punktów bo obrońca gospodarzy po złym przyjęciu piłki ratował się faulem w polu karnym.

KS Bielowy/Strzegocice - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 3:3 (2:2)
Bramki: Łukaszewski 11, Adamczak 38-wolny, 54 - Smoła 4-głową, Świst 8, D. Parys 66-karny.

Monis: Dybowski - Pyskaty I, Ciołek, Łukaszewski, Wójcik, Książek I, Chmura, Piecuch (85 Godziński), Łączyński (85 Kieca), Adamczak, Wnęk I (80 M. Kisiel). Trener Grzegorz Lorek.

Ostrovia: M. Parys - Ł. Mikoś, D. Parys, Mazurek, Paśko I - Świst, Maciąg, Smoła (60 P. Mikoś), Lesiński, Serafin I - Szalony. Trener Robert Szalony.

Sędziował Żegleń (Ropczyce). Widzów 60.

Na gole licznie zgromadzeni kibice musieli czekać aż do drugiej połowy. Miejscowi dobrze rozegrali wyrzut z autu, piłka trafiła pod nogi Damiana Dąbrowskiego, który z bliska pokonał bramkarza. Druga bramka to popis Piotra Kapla, który minął dwóch obrońców i obok bezradnego Andrzeja Foltaka posłał piłkę do siatki. - Według mnie wynik nie był w tym meczu zagrożony - skomentował Mateusz Dopart, trener Czarnych. Goście żałowali natomiast zmarnowanych szans, m.in. tej Dariusza Mazura, który z dwóch metrów trafił w bramkarza.

Czarni Trześń - Team Przecław 2:0 (0:0)
Bramki: Dąbrowski 55, Kapel 80.

Czarni: Tomczyk - Trojnacki, Marcin Domagała, Leśniak, Indyk (90 Godek), Kapel (88 Michał Domagała), J. Dopart I (60 Chruściel), M. Dopart, Dąbrowski, Wójciak, Szymański (75 Kędzior). Trener Mateusz Dopart.

Team: Foltak - Smagacz I, Słomba, Żmuda, Skrzypek, Lewandowski, Sroka, Padykuła (70 Pajor I), A. Jemioło (70 K. Jemioło), Mazur, Stochmal. Trener Piotr Mikulski.

Sędziował Pazdan (Dębica). Widzów 250.

Piłkarzom bardzo we znaki dawał się silny wiatr. W pierwszej połowie sprzyjał on gościom, którzy szybko objęli prowadzenie. W drugiej połowie to gospodarze grali z wiatrem i wykorzystywali to, grając często długimi podaniami. Nastawieni na kontry przyjezdni dali się zaskoczyć tylko raz. - Graliśmy bez trzech zawodników z podstawowego składu, a goście mieli bardzo dobrego bramkarza - podsumował Andrzej Kaczor, prezes klubu z Wiewiórki.

Wiewiórka - Płomień Zagorzyce 1:2 (0:2)
Bramki: Czapiga 70 - P. Chudyba 5, 20.

Wiewiórka: Lis - B. Sujdak, Przybyłowicz (77 Grdeń), Czapiga, Żukowski, Białogłowicz (85 Szuba), Mitan (70 M. Czerwiec), K. Kaczor, Bryg, K. Czerwiec, R. Czerwiec. Trener Paweł Zydroń.

Płomień: Fularz - Pieprzak, S. Miś, Siwiec, K. Darłak, Róg (88 Jabłoński), M. Motyka (85 Kostka), Ł. Chudyba, P. Miś (80 Sikora), P. Chudyba, G. Motyka. Trener Szymon Ochał.

Sędziował M. Pociask (Ropczyce). Widzów 100.

Faworyzowani goście nie zagrali pięknie, ale wystarczyło to, by wzbogacić się o komplet punktów kosztem młodego zespołu Chemika. Victoria nie stwarzała klarownych sytuacji z gry, ale wypracowywała sobie dużo rzutów rożnych. Właśnie po kornerach padły obie bramki. Najpierw głową trafił rutynowany Tomasz Abramowicz, a w drugiej połowie jego wyczyn skopiował debiutant Eryk Purski, pozyskany ze Stali Mielec. Mecz z Chemikiem był także trenerskim debiutem dla Damiana Polaka, który zastąpił Krzysztofa Petrykowskiego.

Chemik Pustków - Victoria Czermin 0:2 (0:1)
Bramki: Abramowicz 34, Purski 67.

Chemik: Papiernik - Gwóźdź, Opiela, Żarnowski, Proczek, Durał (72 Kopacz), Kulig (77 Pietrucha), Gołąb I (46 Kołodziej), Gawryś, Kucharski, Guzik (85 Kulas). Trener Robert Cielak.

Victoria: Petrykowski - Waręda, A. Trzpis, Purski, J. Świst, Ciuła (78 Czaja), Polak, Abramowicz (82 Swół), Soboń (78 Krężel), J. Trzpis (66 Głodzik), Kłos. Trener Damian Polak.

Sędziował Nowak (Stalowa Wola).

POZOSTAŁE WYNIKI: Brzostowianka Brzostek - Wilga Widełka 0:3 wo., Kolbuszowianka - Stal II Mielec 0:3 wo., LKS Podleszany - Radomyślanka Radomyśl Wielki 0:3 wo., pauza Wisłoka Dębica.