Hokej. Ciarko KH Sanok przegrał w Gdańsku wygrany mecz "o pietruszkę"

Waldemar Mazgaj
W Gdańsku sanoczanie dokonali rzeczy niemożliwej. Dlatego dobrze, że ten mecz nie miał już żądnego znaczenia dla układu tabeli. Tomasz Sowa
Chyba nikt się nie spodziewał, że prowadząc 5-1 i 6-3 zespół Ciarko KH Sanok może jeszcze przegrać ze Stoczniowcem. A jednak...

Do Gdańska sanoczanie pojechali już tylko na wycieczkę, dlatego wyszli na lód niemal prosto z autobusu.

Choć grali ledwie w 17 (m.in. zapalenie spojówek Tomasa Valeczko), to mimo głupiej straty gola na początku w 5 minut strzelili cztery bramki.

Kapitalnego gola na 1-3 zdobył Robert Kostecki, który był faulowany, ale zdołał podnieść się z lodu na kolana i jeszcze celnie uderzyć.

Po dwóch głupio wpuszczonych golach trener Lubomir Rohaczik w połowie meczu zmienił Wojtka Rockiego.

Gdańszczanie walczyli do końca. Na 49 sekund przed końcem, przy stanie 5-6, gospodarze wycofali bramkarza i za moment wyrównali, by w dogrywce przechylić szalę wygranej na swoją korzyść.

ENERGA STOCZNIOWIEC GDAŃSK - CIARKO KH SANOK 7-6 po dogrywce (1-4, 2-2, 3-0 - dogrywka 1-0)

1-0 Ziółkowski - Furo (3),
1-1 R. Kostecki - Połącarz - Biały (6),
1-2 Milan - Rąpała (6),
1-3 R. Kostecki - Rąpała (11),
1-4 Vozdecky - Cacho (12),
1-5 Milan - Cacho (24),
2-5 Maciejewski - Benasiewicz (26),
3-5 A. Kostecki - Rzeszutko - B. Wróbel (28, w przewadze),