HOKEJ. Lanie sanoczan w Jastrzębiu

wmazgaj
Wojciech Rocki bronił przez ponad dwie tercje. Puścił 5 goli.
Wojciech Rocki bronił przez ponad dwie tercje. Puścił 5 goli. Marek Dybaś
Po niezłym meczu i niedzielnej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec gracze sanoczanie ostrzyli sobie zęby na Jastrzębie. Tymczasem przyszło wielkie rozczarowanie.

- Graliśmy tragicznie. Rozjechali nas. To cud, że nie skończyło się jeszcze gorzej - mówił Robert Kostecki, napastnik Ciarko KH.

Ekipa Wojciecha Matczaka, która wciąż walczy o miejsce w "szóstce", strzeliła 9 goli, a mogła jeszcze więcej; m.in. dwa strzały w słupek i kilka zmarnowanych "setek". Największe spustoszenie w sanockich szeregach robiła pierwsza "piątka" Jastrzębia.

Szczególnie fatalnie goście grali w obronie; mieli kłopoty z wyprowadzeniem krążka, tracili go nawet w swojej tercji.

- Sprezentowaliśmy im sześć-siedem goli - dodawał "Kostek".

- Na szczęście mamy teraz prawie dwa tygodnie przerwy by zapomnieć o tej wpadce i zmobilizować siły na kolejny mecz - mówił.

Warto zauważyć dwie statystyczne ciekawostki.

1/ Wszystkie kary dla gości to dzieło dwóch graczy - Tibora Schneidera (16 minut) i Macieja Mermera (4).

2/ Więcej bramek zawodnicy strzelili podczas gry w osłabieniu (3) niż przewadze (2). To szczególnie rzadki przypadek.

JKH GKS JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - CIARKO KH SANOK 9-2 (4-0, 3-1, 2-1)

6-1 Kiełbasa (34, w osłabieniu)
7-1 Pastryk - Kulas - Kąkol (37, w przewadze)
8-1 Szczurek - Urbanowicz (49)
9-1 Urbanowicz - Lipina (55)
9-2 Mermer - Połącarz (56, w osłabieniu)

JKH: Kosowski - Wolf, Bryk; Piekarski, Dąbkowski; Górny, Pastryk; Lerch, Labryga - Lipina, Zdenek, Zdrahal; Urbanowicz, Radwan, Danieluk; Kulas, Kiełbasa, Kąkol; Bąkowski, Szczurek, Kosowski.

KH: Janiec (19. Rocki) - Sekacz, Rąpała; Bigos, Schneider; R. Solon, Demkowicz - Połącarz, Milan, Mermer; Cacho, Ćwikła, Kostecki; Gawlina, Strzyżowski, Biały oraz Poziomkowski.

SĘDZIOWAŁ Przemysław Kępa (Nowy Targ). KARY: 10 - 20 (10 dla Schneidera). WIDZÓW 1000.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim 6-3 (2-0, 1-2, 3-1);
Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - ComArch Cracovia 6-3 (2-0, 3-2, 1-1);
Energa Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale Nowy Targ 3-1 (0-0, 2-0, 1-1);
Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 2-7 (0-0, 0-1, 2-6).

W tabeli Ciarko KH jest ostatnie (8 pkt). Następny mecz sanoczanie rozegrają we wtorek 10 listopada z TKH Toruń (w Arenie).