Hokej. Sanoczanie zaczęli drugi etap od porażki

Waldemar Mazgaj
Sanoczanie już trzeci raz przegrali z Unią i po raz trzeci strzelili oświęcimianom tylko jedną bramkę. TOMASZ SOWA
- To był mecz do pierwszego trafienia. Dlatego wygrała Unia - powiedział trener Ciarko KH Sanok Lubomir Rohaczik. Porażka 1-3 to zły początek drugiego etapu rozgrywek.

AKSAM UNIA OŚWIĘCIM - CIARKO KH SANOK 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

1-0 Wojtarowicz - Jakubik (28)
2-0 Wojtarowicz - Jakubik - Klisiak (33)
2-1 Vozdecky - Ćwikła (45)
3-1 Klisiak - Wojtarowicz (56, w przewadze)

UNIA: Szydłowski - Gallo, Kowalówka; Javin, Cinalski; T. Połącarz, Twardy - Klisiak, Jakubik, Wojtarowicz; Modrzejewski, Stachura, Buczek; Bibrzycki, Szewczyk, Adamus oraz Sękowski.

KH: Janiec - Sekacz, Rąpała; Bigos, Schneider; R. Solon, Demkowicz - Kostecki, Milan, Mermer; Cacho, Ćwikła, Vozdecky; Biały, Strzyżowski, P. Połącarz.

SĘDZIOWALI: Jacek Rokicki (Nowy Targ). KARY: 22 (10 dla Adamusa) - 10 minut. WIDZÓW 400.

Trener wiedział co mówi, bo gdyby sanoczanie pierwsi strzelili gola, to pewnie by wygrali.

Po niemrawej I tercji w drugiej stuprocentową sytuację miał Maciej Mermer, niby zrobił wszystko dobrze, ale jego strzał do "raka" złapał Zbigniew Szydłowski.

Nie minęło 50 sekund i było 1-0; gola "od zakrystii" zdobył Wojciech Wojtarowicz.

Chwilę później, podczas przewagi Ciarko KH, dwa groźne strzały z "bulika" oddał Marcin Ćwikła, lecz dwukrotnie górą był bramkarz Unii. Po chwili to się zemściło.

Po bramce na 2-1 goście uwierzyli, że jeszcze mogą wygrać. Emocje pewnie by były, gdyby nie kolejna w tym sezonie głupia kara Tibora Schneidera, po której doświadczony Waldemar Klisiak wykorzystał przewagę.

W końcówce goście wycofali bramkarza, a ponieważ na ławce kar siedział jeszcze Mariusz Jakubik, to grali 6 na 4. Nie potrafili tego wykorzystać.

- Jest jeszcze dużo meczów, mamy szansę rehabilitacji - mówił Rohaczik.

W drugim meczu grupy B: TKH Nesta Toruń - KTH Krynica 4-3 po dogrywce (0-0, 2-2, 1-1 - dogrywka 1-0); pauzowała Energa Stoczniowiec Gdańsk.

Następne mecze Ciarko KH Sanok - piątek: pauza, niedziela: KTH Krynica (dom).