Klasa O Jarosław: Czuwaj Przemyśl nowym liderem

pmarkocki
Piłkarze Czuwaju (na żółto) zostali nowym liderem jarosławskiej V ligi.
Piłkarze Czuwaju (na żółto) zostali nowym liderem jarosławskiej V ligi. Fot. Archiwum
Lider z Wólki Pełkińskiej niespodziewanie przegrał u siebie z Golbaluksem Wiązownica, co wykorzystał przemyski Czuwaj. Wygrał na trudnym terenie w Sieniawie i już jest liderem. Drugiego zwycięstwa nie zdołało odnieść Roztocze, na co w Narolu wszyscy liczyli.

SOKÓŁ SIENIAWA - CZUWAJ PRZEMYŚL 0-1 (0-1)
BRAMKA: B. Turek (30)

SOKÓŁ: Kaczmarek - Padiasek, Krawiec (85. Gleń), Macina, Czopik, Bursztyka, Zajchowski, Boczarski, Fedak (65. Wróbel), Kowalczyk, Karwacki (46. Tołpa).
CZUWAJ: Sochacki - Smotrycki, Rybkiewicz, Galanty, Zając, Kilian (70. Kapłon), Kocaj (80. Kuźniarski), Kitor, Adamski, Gniatek (85. Klucznik), B. Turek (75. D. Turek).
SĘDZIOWALI Dariusz Michalec oraz Rafał Dubiel i Mariusz Furgała (Lubaczów) ŻÓŁTE KARTKI Boczarski, Wróbel - Rybkiewicz, Galanty, Adamski WIDZÓW: 250

Pierwsza połowa należała do Czuwaju, który swoją przewagę potwierdził zdobyciem gola przez Turka. W tym okresie gry Sokół praktycznie nie stworzył sobie sytuacji do zdobycia gola. Druga połowa to metamorfoza gospodarzy, którzy osiągnęli zdecydowaną przewagę. Jednak swoich okazji na bramkę nie potrafili zamienić Kowalczyk, Wróbel czy Bursztyka. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

LKS SKOŁOSZÓW - BŁĘKITNI GRZĘSKA 2-0 (1-0)
BRAMKI: S. Mazurkiewicz (8), Gliniak (60).

SKOŁOSZÓW: D. Buczkowski - M. Sobejko, S. Mazurkiewicz, P. Mazurkiewicz, Lisańczuk - Bach (60. Półtorak), K. Buczkowski, Przytuła, J. Sobejko (85. Niedźwiedzki) - Andrejko (70. G. Sobejko), Gliniak.
BŁĘKITNI: Osmyk - Kiełbicki, Jędryka, Lasek, M. Przeszłowski - Domka, Krupa, T. Przeszłowski (46. Pelc), Maj (58. Żak) - Solarz, Mirek (71. Pieniążek).
SĘDZIOWALI Mariusz Litwin oraz Daniel Iwański i Adam Piróg (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Domka, M. Przeszłowski. WIDZÓW 150.

Dopiero po dwóch remisach i tyluż przegranych na własnym boisku podopieczni trenera Pawła Strzeleckiego sięgnęli po pierwsze zwycięstwo. Ozdobą meczu były gole.

Najpierw Sylwester Mazurkiewicz wykorzystał dośrodkowanie Kamila Buczkowskiego, a w II połowie młodzieżowiec Bartłomiej Gliniak pokonał bramkarza strzałem w okienko. Cichym bohaterem spotkania był Damian Buczkowski, który wygrał kilka pojedynków ze Sławomirem Solarzem.

GRANICA STUBNO - BIZON MEDYKA 2-1 (0-0)
BRAMKI: Solarczyk (62), Wawro (81) - Cwynar (59).

GRANICA: Antosz - Gawlik, Gielarowski, Tokarz, Poszpur - Sedlaczek, Lach (64. Wawro), Zielenkiewicz, Krucan (58. Derba) - Biega, Solarczyk (89. Kędzierski).
BIZON: Domina - Farmulak, D. Górka (72. Adamski), B. Górka, Kędzior - Kocełło, Małecki, Zabroni, Smyk - Śmigielski, Cwynar.
SĘDZIOWALI Jacek Cieśliński oraz Grzegorz Stępak i Dariusz Solak (Przeworsk). ŻÓŁTE KARTKI: Poszpur, Zielenkiewicz - Farmulak, Adamski, Śmigielski. WIDZÓW 300 (ok. 50 z Medyki).

Międzygminne derby rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, gdyż goście nie mieli aktualnych kart zdrowia i załatwiali je w ostatniej chwili. Do przerwy częściej atakowali gospodarze, a dobrych okazji nie wykorzystali Arkadiusz Biega, Ariel Solarczyk i Bartosz Krucan, w czym także zasługa dobrze broniącego bramkarza.

W drugiej odsłonie, po błędzie obrońców, Bizon objął prowadzenie, ale ostatni kwadrans należał do miejscowych.
POGOŃ MAŁKOWICE - HURAGAN GNIEWCZYNA 2-1 (2-0)
BRAMKI: Hadała (19), Strzałkowski (33-wolny) - Wojtas (80).

POGOŃ: Wiiśniowski - Pelc, Strzałkowski, K. Kolanek, J. Kolanek - Wojtowicz, Kogut, Hadała, Pawłowski - Folwarski (80. Wilczek), Sowa (46. Zaprutkiewicz).
HURAGAN: Drzystek - Górak, Kotliński, K. Krutysz (48. Wojtyna), Mazgaj (46. Wojtas) - Hader, R. Krutysz, Jagieła, Łuczyk - Piróg, Mirek.
SĘDZIOWALI Kamil Kuźma oraz Maciej Kowalski i Andrzej Górniak (Przemyśl). ŻÓŁTE KARTKI: Kogut, Wojtowicz, Hadała, K. Kolanek, Pelc - Mazgaj, K. Krutysz, Jagieła, Łuczyk, Wojtas. WIDZÓW 200.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zdobyli dwa gole i mogli strzelić kolejne. Bardzo ładną bramkę z ok. 25 metrów z rzutu wolnego uzyskał Artur Strzelecki, mający współudział także w zdobyciu pierwszej.

Goście byli bliscy szczęścia w 42 minucie, ale Łukasz Wiśniowski zdążył wybić piłkę na róg. - Po przerwie mieliśmy swoje sytuacje, ale goście też - przyznaje Tomasz Pelc, działacz Pogoni. - W końcówce trochę odczuwaliśmy trudy pucharowego meczu z JKS-em.

STAL SYSTEMS WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - GOLBALUX WIĄZOWNICA 0-1 (0-0)
BRAMKI: Litwin (60).

WÓLCZANKA: Groch - P. Środek, G. Środek (46. Noga), Bojarski, Kozłowski - Paweł Sczepanski, Piotr Szczepański, Rokosz, Guśniowski, Pietruch, Poprawa.
GOLBALUX: Jankowski - K. Luft, Kłak, P. Luft, Babiarz - Rogowski, Purcha, Jurczak, Rygowski (80. Kipczak) - Rudnicki (60. Gołąb), Litwin (90. Feldman).
SĘDZIOWAŁ: Wojciech Bartnik (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: K. Luft, Jankowski, Kłak. WIDZÓW: 300.

Wólczanka zatrzymana. Przyjezdni zagrali bez respektu dla lidera. Już w I połowie mogli wyjść na prowadzenie. Doskonałe sytuacje zmarnowali jednak kolejno Jurczak, Rudnicki i Litwin.

Tuż po zmianie stron blisko gola byli gospodarze, ale Pietluch pomylił się o kilka centymetrów i trafił w słupek. Tymczasem w 60 minucie z bramki cieszyli się piłkarze Golbaluxu. Litwin wykorzystał błąd defensywy i płaskim strzałem zaskoczył Grocha. W końcówce wynik mógł podwyższyć Gołąb, ale przegrał starcie sam na sam z bramkarzem Wólczanki.
ROZTOCZE NAROL - MKS RADYMNO 0-1 (0-1)
0-1 Szpunar (27)

Roztocze: Lasota - Gmiterek, Baran, Zubrzycki, Bielec, Szydłowski (67-Kielar), Machnik, Zdybek M, Zdybek B, Mazur (83-Gałka), Banaś..
Radymno: Wyczawski - Szot K., Demski, Duczymiński, Łamasz (33-Podgórski), Kwaśny (77-Szot M.), Olech, Szponar, Andruszko, Kryczyński.
SĘDZIOWAŁ: Ankiewicz Paweł - (Przeworsk). ŻÓŁTE KARTKI: Zdybek M, Zdybek B. (Roztocze) oraz Szot K, Andruszko (Radymno) WIDZÓW: 100.

Po pierwszej wygranej Roztocza w ubiegłym tygodniu oraz niezłej grze w przegranym spotkaniu z Czuwajem, kibice liczyli na kolejne zwycięstwo. Niestety. Nie dość że gospodarze nie zdobyli choćby punktu, to zagrali najsłabszy mecz w tej rundzie.

Mimo, że na początku gorąco było pod bramką to po kilkunastu minutach tempo spadło i garstka kibiców oglądała znaną z A-klasowych boisk kopaninę. Jednak piłkarzom z Radymna udało się w tym chaosie raz jedyny trafić do siatki miejscowych. Zespół z Narola był bliski wyrównania w II połowie, kiedy ładnym strzałem z ponad 20. metrów popisał się Paweł Bielec. Piłka jednak trafiła w poprzeczkę.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pogórze Rokietnica - Pogoń - Sokół Lubaczów 5-2 (3-0) M. Olcha 2 (10, 21), Kubas 2 (39, 69), P. Skupień (79) - Grudowski (65), Flis (85); Syrenka Roźwienica - Budowlani Szówsko 3-0 (3-0) Sowa 2 (12, 35), Wańkowicz (25).