Jacek Czaplewski
Jakub Jabłoński
Bayern Monachium - FC Kopenhaga 0:0
Bayern Monachium - FC Kopenhaga 0:0 PAP/EPA
Liga Mistrzów. Kamil Grabara dopisuje kolejny sukces w karierze. Polski bramkarz zachował czyste konto w wyjazdowym meczu z Bayernem Monachium. Sposobu nie znalazł na niego nawet będący w wyśmienitej formie Harry Kane. FC Kopenhaga ugrała cenny bezbramkowy remis. Istnieje spora szansa, że pogromca Rakowa Częstochowa awansuje do fazy pucharowej kosztem Galatasaray Stambuł i... Manchesteru United.

Liga Mistrzów. Bayern Monachium - FC Kopenhaga 0:0

W środowy, mroźny wieczór na Allianz Arenie podopieczni Thomasa Tuchela po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty w najważniejszych klubowych rozgrywkach. Do tej pory Bawarczycy każdego odprawiali z kwitkiem. Tak było z Manchesterem United (4:3) i Galatasaray Stambuł (2:1). Jednak w środę na drodze mistrzów Niemiec stanął polski bramkarz... Kamil Grabara, a wraz z nim dzielni obrońcy duńskiego zespołu.

24-letni Grabara do samego końca potrafił zachować koncentrację przy coraz to groźniejszych próbach Bayernu. Bramkarz Kopenhagi pierwszy raz tym spotkaniu na próbę został wystawiony w 28. minucie. Wtedy to Thomas Mueller chciał z najbliższej odległości zmieścić piłkę głową, lecz natrafił na rywala ze znakomitym refleksem.

W następnych minutach meczu na Allianz Arenie polski bramkarz nie był jakoś specjalnie zapracowany. Sporo sytuacji zawodnicy Bayernu po prostu marnowali. W samej końcówce pierwszej połowy dobrą sytuację miał Mathys Tel. Młody Francuz jednak zdecydowanie za mocno uderzył, toteż Grabara mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

Z kolei w drugiej połowie jedyną groźną sytuacją, gdzie faktycznie Polak musiał interweniować był rzut wolny wykonywany przez Leroya Sane. Ostatecznie Polak zdołał wybronić tę próbę niemieckiego skrzydłowego i utrzymać na tablicy bezbramkowy wynik.

W doliczonym czasie Bayern nie dostał rzutu karnego za to zagranie ręką:

Kopenhaga po meczu w Monachium zajmuje drugie miejsce w grupie A z dorobkiem pięciu punktów. Tyle samo posiada Galatasaray, które również zremisowało swój mecz - z Manchesterem United 3:3. "Czerwone Diabły" zamykają grupową stawkę.