Niedźwiadki Chemart muszą wreszcie wygrać, Miasto Szkła i OPTeam Resovia grają mecze kolejki. Lider w Rzeszowie

Niedźwiadki Chemart muszą wreszcie wygrać i przerwać serię przegranych. Nz. Rafał Serwański, playmaker przemyślan, mija Myles'a Rasnicka, rozgrywającego Miasta Szkła niedźwiadkichemart/facebook
Koszykówka 1,2 liga. Sobota zapowiada się nad wyraz ciekawie. Niedźwiadki Chemart staną na rzęsach, by przerwać serię porażek, Mieście Szkła nie będzie łatwo w Bydgoszczy, a OPTeam Resovia zagra z liderem.

Po ośmiu rzędowych porażkach Niedźwiadki Chemart spadły na 15. pozycję i mają tyle samo punktów (30) ile AZS AGH Kraków, który jest już na miejscu spadkowym. Nasz team ma w zanadrzu zaległy mecz ze Śląskiem II Wrocław, ale jeśli pierwszy w historii klubu sezon w 1 lidze ma mieć kontynuację, przemyski zespół musi zacząć wygrywać.

W sobotę do hali przy Mickiewicza zawita Żak Koszalin. Nie jest to rywal z najwyższej półki (11. lokata), ale u siebie pokonał nasz zespół 78:88.

Żak jest nieobliczalny. Mecz uciekł nam w końcówce. Rzucamy sporo punktów, ale za dużo tracimy. W tygodniu pracujemy z akcentem na defensywę.

mówi Daniel Puchalski, coach Niedźwiadków

W Krośnie nastroje dopisują, ale każdy w klubie wie, że o 9. zwycięstwo z kolei będzie bardzo trudno. Szklany Team zagra w Bydgoszczy z Astorią, przed sezonem kandydatem nr 1 do awansu. Nasz zespół jest wiceliderem, ekipa znad Brdy zajmuje 3. miejsce, ma punkt mniej. Gdyby krośnianie postawili na swoim, mieliby otwartą drogę do zajęcia doskonałej pozycji przed fazą play off.

W I rundzie Miasto Szkła wygrało 73:70, ale przez ostatni kwadrans meczu Astoria niemal bez przerwy była na plusie. Dopiero trójka Michała Jankowskiego i rzut Radosława Trubacza (oba trafienia w 40. minucie) pozwoliły gospodarzom wyszarpać wygraną.

W 2 lidze 8 raz z rzędu z wygranej cieszył się OPTeam Resovia. W sobotę poprzeczka zawiśnie jednak wysoko - w Rzeszowie zamelduje się lider tabeli. W I rundzie BS Polonia Bytom wygrała 89:79. U gospodarzy nie grał Paweł Bogdanowicz, w naszym brakowało Mateusza Bręka, Dawida Zaguły i Bartosza Czerwonki, ale dopiero ostatnia kwarta zdecydowała (18:10 dla Ślązaków). Teraz faworytem są resoviacy. Jeśli dopną celu, zbliżą się do lidera na 2 punkty.

Rezerwy Niedźwiadków czeka wyjazdowy mecz z Iskrą Częstochowie (75:90 w I rundzie). Zespoły zajmują 10. i 9. miejsce, mając po 31 . pkt.