Piłka nożna II liga: Tylko Remis Resovii

W akcji Dariusz Kantor, napastnik pasiaków.
W akcji Dariusz Kantor, napastnik pasiaków. Krzysztof Kapica
Mimo przewagi przez większość meczu, 4-5 sytuacji bramkowych, Resovia nie przełamała się i tylko zremisowała bezbramkowo z Concordią Piotrków Trybunalski.. Taki wynik oddala nasz zespół od awansu.

Gospodarzom nie można zarzucić, że przeszli obok meczu. Na początku I połowy nacierali z rozmachem i po centrach Rafała Zawiślana pod bramką gości robiło się gorąco. W 19. min Dariusz Kantor był przed bramkarzem, ale ten obronił strzał z kąta. W 31. min Rafał Turczyn huknął z półobrotu i bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem (obok słupka).
Akcje gości napędzał szybki Daniel Jabłecki i Marcin Juszkiewicz (przyćmił w II linii Kamila Walaszczyka). W 36. min po błędach naszych obrońców Mariusz Zaor miał więcej, niż 100-procentową okazję. Na szczęście tak się "zagrzał", że z półwoleja ledwo trafił w piłkę i wycelował grubo obok celu.
Zaraz po zmianie stron nastąpił najlepszy okres gry Resovii, która przez kilka dobrych minut nie opuszczała połowy Concordii. Nastąpiła seria rzutów różnych, po których najpierw z 16 metrów huknął niepilnowany Michał Bogacz. Mocny, dobry strzał, w jeszcze lepszym stylu obronił golkiper z Piotrkowa. Po chwili Marek Kusiak strzelił głową z bliska, ale w bramkarza. Najbliżej 1-0 było 57. min - po akcji niezmordowanego Zawiślana Sebastian Hajduk znalazł się przed Kanieckim, jednak nie umiał go pokonać, a dobitkę głową Wiesława Kozubka wybili obrońcy.
Resovia nacierała, ale grała nerwowo i jedynie biła głową w mur.
RESOVIA - CONCORDIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 0-0
RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik - Zawiślan, Domoń, Walaszczyk, Turczyn (77. Łanucha) - Hajduk, Kantor (72. Piątkowski).
CONCORDIA: Kaniecki - Kukułka, Karasiak, Kaciczak, Jabłecki - Wolan, Juszkiewicz, Stolarski (76. Oshikoya), Potocki (84. Różycki) - Jeremicz (86. Wycieszkiewicz), Zaor (59. Wiśniewski).
SĘDZIOWAŁ: Dawid Bukowczan (Żywiec). ŻÓŁTE KARTKI: Szkolnik, Hajduk, Pietryka, Głaz - Kaciczak, Stolarski, Oshi Koya, Potocki, Stolarski. WIDZÓW: mecz bez udziału publiczności.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.