Piłka ręczna 1 liga. SPR Orzeł Przeworsk wygrywa w Zabrzu z SPR Górnikiem

SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) po ciężkim meczu pokonał SPR Górnik Zabrze. Grzegorz Kostka
To nie był łatwy mecz dla Orła. Przeworszczanie dobrze zagrali w końcowych fragmentach spotkania i z Zabrza przywożą komplet punktów.

Orzeł do mecz przystąpił ze starym, nowym bramkarzem Adrianem Szczepańcem. Goście w pierwszym kwadransie byli skuteczniejsi i to oni prowadzili 11:8. Kolejne minuty to już lepsza gra miejscowych, którzy odrobili straty i na koniec pierwszej odsłony wyszli na prowadzenie. Początek drugiej odsłony to dalszy powolny odskok miejscowych, którzy w 41 minucie prowadzili 27:22. Od tego momentu “Armia Leliwa” wzmocniła szyki obronne i poprawiła skuteczność. Na efekty nie trzeba było za długo czekać. Już w 44 minucie przyjezdni złapali kontakt z Górnikiem. Osiem minut później notowano już remis, a po dwóch następnych minutach przeworszczanie byli już na prowadzeniu, którego nie oddali już do końcowej syreny.

SPR Górnik Zabrze - SPR Orzeł Przeworsk 37:39 (19:17)

Orzeł: Szczepaniec, Kędzior - Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 7, Jewuła 4, Mochocki, Pogonowski, Kubik 4, Świerk 6, Wajda, 12, Małecki, Kasprzyk, Curzytek, Czapka, Bednarz 6. Trener Tomasz Mochocki.