Piłkarze Stali Mielec pokonali Tomasovię. Trener gości wyrzucony na trybuny

Tomasz Leyko
Daniel Góra też miał okazję by wpisać się na listę strzelców
Daniel Góra też miał okazję by wpisać się na listę strzelców Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec zasłużenie pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 2-0. Najlepszy na boisku był Damian Skiba, który kilka dni wcześniej chorował i przed spotkaniem brał jeszcze leki.

Goście w całym meczu stworzyli jedną sytuację. W 44. minucie w zamieszaniu podbramkowym z 5 metrów do bramki nie trafił Ireneusz Baran. Wcześniej to Stal powinna prowadzić. W 25. minucie po ostrym podaniu Kardysia, Góra z trudnej pozycji trafił poprzeczkę, za chwilę będącemu w sytuacji sam na sam Wójtowiczowi w ostatniej chwili piłkę wygarnął obrońca. Wreszcie w 35. minucie kąśliwy strzał z dystansu oddał Skiba, ale Bartoszyk obronił.

Początek II połowy wymarzony dla gospodarzy. Najpierw braterski rzut wolny Mrozińskich i piękna bramka, strzelona głową. Za chwilę powinno być 2-0, ale Góra zakończył długi rajd zbyt słabym strzałem.

Goście postraszyli serią rzutów rożnych i po jednym z nich znów mogło być gorąco. Potem Banaś sfaulował w polu karnym Skibę, a ten wymierzył sprawiedliwość.

Nerwy puściły trenerowi gości Zbigniewowi Kuczyńskiemu. Dawid Wierdak nie zdzierżył ostrej krytyki, tym bardziej, że w większości była nieuzasadniona i odesłał go na trybuny. Tam pan Kuczyński usłyszał swoje od kibiców.

FKS STAL MIELEC - TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 2-0 (0-0)
1-0 Paweł Mroziński (50-głową, dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Mrozińskiego), 2-0 Skiba (62-karny, po aulu Banasia na Skibie.

STAL: Ślarski - Kardyś, Paweł Mroziński, Duda, Fryc - Ryniewicz (46. Szewc), Piotr Mroziński, Świechowski - D. Skiba (78. Hul), Góra (68. D. Buczyński), Wójtowicz (66. Cygnarowicz).

TOMASOVIA: Bartoszyk - Banaś, Zatorski, Sioma, M. Skiba - Żurawski, Chwała (67. Myszkowski), Słotwiński, Baran, Kusiak (82. Kozyra), Pacholarz (64. Wawryca)

SĘDZIOWALI: Dawid Wierdak oraz Piotr Grabiński i Piotr Prajsnar (Krosno) ŻÓŁTE KARTKI: Skiba, Fryc, Piotr Mroziński - Chwała, Myszkowski.

Szersza relacja z wypowiedziami i ocenami zawodników w poniedziałkowym Stadionie.