Resovia męczyła się z Izolatorem (video, zdjęcia)

Ekipa z Boguchwały pokazała nie za wiele. Pietryka w opałach był ze dwa razy .
Ekipa z Boguchwały pokazała nie za wiele. Pietryka w opałach był ze dwa razy . FOT. KRYSTYNA BARANOWSKA
Resovia przeważała, ale dopiero wycieczka Marka Kusiaka na pole karne dała "pasiakom" gola za 3 punkty.
Resovia vs. Izolator BoguchwalaW sobotnim meczu 13. kolejki III ligi. Resovia pokonala Izolator Boguchwala 1:0. Jedyną bramke strzelil w 74. minucie Marek Kusiak.

Resovia vs. Izolator Boguchwała

Gdyby mecz skończył się remisem, Andrzej Danielak czułby się paskudnie. Napastnik Resovii w 24. minucie chybił, choć Witold Kwaśny po uderzeniu Mariusza Wiktora odbił mu piłkę prosto pod nogi. Do celu było ze 3-4 metry, ale snajper Resovii wycelował w słupek... podtrzymujący z tyłu siatkę.

W boczną siatkę

Resovia w I połowie naciskała gości, a wspomniany Danielak ładnie dogrywał do kolegów. Jednak ci nie potrafili podać na czystą pozycję (Jarosław Piątkowski w 26. min), albo przegrywali z Kwaśnym (Wiktor w 39. min). Bramkarz Izolatora był opałach też w 42. min - po wolnym Piątkowskiego wypuścił piłkę, dopadł do niej Rafał Pydych i trafił w boczną siatkę. "Izolacja", koncentrowała się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Z kilku wypadów golem mogła skończyć akcję z 6. min, ale strzał Krzysztofa Domina został zablokowany.

Na początku II połowy po błędzie Marka Kusiaka i Marcin Pietryka w ostatniej chwili ubiegł Bartosza Karwata. W rewanżu bombą z 30 metrów Kwaśnego postraszył Kamil Walaszczyk. W tej fazie gry na boisku trwała kopanina rodem z niższych lig. Resovia miała jednak więcej z gry i szukała szansy w stałych fragmentach gry - na pole karne Izolatora szła centra za centrą, przeplatana uderzeniem z dystansu.
Róg, główka i gol

Mecz się rozstrzygnął po tym, jak Kwaśny wybił na róg futbolówkę po ładnym uderzeniu Oskara Fryca (świetne zgranie Przemysława Pałkusa). Piłkę przy chorągiewce po raz enty ustawił Piątkowski, posłał ją na "krótki słupek" i Marek Kusiak z bliska trafił do "sieci".

Za moment wisiał powietrzu drugi gol, ale Pydych, zamiast podawać, topniejące siły włożył w strzał z kąta i Kwaśny mógł błysnąć refleksem. W końcówce wreszcie parę szybkich akcji z klepki zaprezentowali goście. Nie mieli jednak pomysłu na ich finalizację. W Resovii Kusiak znów wybrał się na pole karne gości (86. min) i po rogu Pałkusa główkował w poprzeczkę.

RESOVIA - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-0 (0-0)

1-0 Kusiak (74, głową, po rogu Piątkowskiego)
RESOVIA: Pietryka 5 - Kozubek 5, Baran 5, Kusiak 7, Szkolnik 5 - Piątkowski 5, Fryc 5, Walaszczyk 5 (87. Madeja), Pydych 4 (76. Adamczyk) - Wiktor 5 (90. Korab), Danielak 4 (65. Pałkus).
IZOLATOR: Kwaśny 4 - Kopiec 4, Iwanowski 3, Woźniak 0, Szpond 4 - Brocki 3, Kuter 3 (76. Skiba), Cupryś 4, Domin 4 - Kawa 3 (76. Porada), Karwat 5.
SĘDZIOWAŁ: Gerard Żurawski (6) oraz Paweł Mokrzycki i Grzegorz Babula (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Fryc - Kawa, Iwanowski, Woźniak, Skiba. CZERWONA KARTKA: Woźniak (90. - druga żółta). WIDZÓW 600.