Resovia wygrała z Kolejarzem Stróże!

Po golu Sebastian Hajduk utonął w objęciach swoich kolegów.
Po golu Sebastian Hajduk utonął w objęciach swoich kolegów. Krzysztof Kapica
Po 4 meczach bez wygranej Resovia wreszcie zagarnęła komplet punktów. Pasiaki ograły 1-0 Kolejarza Stróże, przeskoczyły go w tabeli i są na miejscu dającym awans do I ligi. Tak trzymać!

Resovia w 21 minucie powinna prowadzić; Rafał Turczyn wpadł w pole karnym, został powalony przez bramkarza i arbiter pokazał na 11 metr. Piłkę ustawił na nim Marek Kusiak strzelił w środek bramki i Gołębiewski obronił..

Resovia przeważała. Po uderzeniu Dariusza Kantora z dystansu i główce Jarosława Piątkowskiego piłka fruwała niedaleko celu. W 32. minucie po rogu Kamila Walaszczyka Wiesław Kozubek znalazł się parę metrów od bramki, ale futbolówka dziwnie odbiła się od murawy i przeszła naszemu obrońcy koło nosa.

Drugą odsłonę nasi znów zaczęli nieporadnie. Skorzystał z tego Dawid Skrzypek, minął jednego, drugiego obrońcę pasiaków i miał "setkę" Marcin Pietryka. pokazał klasę, odbił piłkę, tę przejął rozpędzony gracz Kolejarza, znalazł się przed pustą bramką, ale nieporadnie pchną piłkę w stronę siatki. Michał Bogacz i z linii wybił fubolówkę na aut.

Po ok. 10 minutach rzeszowianie poukładali grę, a golem dla nich zapachniało w 68. min, po ładnej akcji Piątkowskiego. Piłka nie znalazła jednak adresata i za moment Mężyk z Sochą wyszli z kontrą dwa na jeden. Na szczęście ten pierwszy za mocno podał do kolegi.

Wtedy na boisku był już Sebastian Hajduk. Snajper Resovii 8 minut po wejściu na plac dostał podanie z głębi pola, jakieś 40 metrów od bramki Kolejarza, wygrał przepychankę z jednym z rywali, kiedy porządnie opanował piłkę włączył dopalacze, minął dwóch obrońców, po czym bez pudła uderzył obok bramkarza.
RESOVIA - KOLEJARZ STRÓŻE 1-0 (0-0)
1-0 Hajduk (78, po indywidualnej akcji)
RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Kusiak (62. Minasjan), Bogacz, Szkolnik - Turczyn (90. Łanucha), Domoń (62. Siedlarz), Walaszczyk, Piątkowski - Kantor (69. Hajduk), Zawiślan
KOLEJARZ: Gołębiewski - Cichy, Michalski (46. Kolisz), Szufryn, Gryźlak - Księżyc, Walęciak, Słodowy, Socha (72. Jeżewski) - Mężyk, Piosik (46. Skrzypek)
SĘDZIOWAŁ: ArturCiecierski (Warszawa). ŻÓŁTE KARTKI: Turczyn, Walaszczyk, Kantor, Zawiślan, Kozubek - Michalski, Księżyc, Jeżewski. WIDZÓW: mecz bez udziału publiczności.