Rezerwowi dali wygraną Resovii w Dębicy

mawa
archiwum
Rzeszowianie przez większą część meczu mieli przygniatającą przewagę, ale do bramki biało-zielonych trafili tylko dwa razy za sprawą jokerów.

Jeszcze przed przerwą Maciej Huzarski - poirytowany pudłami napastników - wysłał na rozgrzewkę połowę swoich rezerwowych. Po zmianie stron wszedł na boisko Sebastian Dziedzic, który w 56. minucie ładnie wyszedł do prostopadłego podania ze środka pola i posłał piłkę tuż obok Kacpra Ziółkowskiego.

Co ciekawe w tej sytuacji arbiter najpierw odgwiadał spalonego, ale po konsultacji z asystentem wskazał na środek boiska. Liniowy nie zauważył, że podanie próbował przeciąć Mateusz Wójcik. W ostatniej minucie świeżo wprowadzony Kacper Rop dopełnił formalności po zagraniu Radosława Adamskiego, który przejął podanie Mateusza Podpory, który rozgrywał piłkę pod swoją bramką.

- To co goście mieli trafić to nie wpadło, a gole im sprezentowaliśmy po ewidentnych błędach - złościł się Bogusław Pater, kierownik Wisłoki.

W innych sytuacjach, a było ich bez liku, górą był 19-letni bramkarz Wisłoki, którego zapamiętają szczególnie Patryk Róg (dwa razy w dobrych sytuacjach młodzian z SMS-u jeszcze skiksował), Tomasz Ciećko, Sebastian Fedan, a po zmianie stron - Radosław Adamski i Daniel Wilk.

Im bliżej końca meczu, tym odważniej miejscowi szukali swojej szansy przy wyniku 0:1. Marcin Pietryka był jednak czujny po strzałach Tomasza Kot i główce Damiana Pęcaka, inne sytuacje wyjaśnili obrońcy, choć tuż przed końcem mógł być karny.

Meczu podwyższonego ryzyka nie mogli obserwować kibice "pasiaków" stąd marna frekwencja na trybunach.

Wisłoka Dębica - Resovia 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Dziedzic 55, 0:2 Rop 90.

Wisłoka: Ziółkowski 8 - Pęcak 4, Remut 6 (78 K. Kot), Podpora 4, Lis 4 (69 Maroń) - Guzik 4 (47 Konik 4), T. Kot 4, Wójcik 4, Maik 4 (65 Susz), Bieszczad 4 - N. Podlasek 5. Trener Krzysztof Podlasek.

Resovia: Pietryka 6 - Wilk 5, Sękowski 5, Makowski 5, Szkolnik 7 - Adamski 6, Kaliniec 5 (90+2 Skuba), Domoń 5, Fedan 4 (46 Dziedzic 6) - Róg 5 (70 Sadecki), Ciećko 5 (89 Rop). Trener Maciej Huzarski.

Sędziował Pożarowszczyk (Lublin). Żółte kartki: Pęcak, Ziółkowski, Bielatowicz (na ławce), Konik, Remut, Podlasek, Wójcik - Róg. Widzów 250.