Rzemieślnik Pilzno zremisował z MKS-em Kańczuga

Marcin Jastrzębski
Rzemieślnik (żółte koszulki) podzielił się punktami z rywalem z Kańczugi.
Rzemieślnik (żółte koszulki) podzielił się punktami z rywalem z Kańczugi. Sławomir Oskarbski
Pierwsze minuty zapowiadały gładką wygraną Rzemieślnika, który praktycznie nie schodził z połowy rywala.

Sytuacyjnym strzałem z 12. metrów zaskoczyć Pawła Łańskiego chciał Jakub Szewczyk, ale piłka minęła światło bramki.

Szewczyk dopiął swego już w 7. minucie spotkania - z rzutu rożnego dogrywał Jacek Mitek, a Kuba głową z 4. metrów skierował piłkę do siatki.

Następnie niepewną grę obrony gości mógł wykorzystać Sebastian Hajnas i Szewczyk, ale obu brakowało albo zdecydowania albo precyzji w strzałach, jakie oddawali na bramkę Rzemieślnika.

Goście przespali pierwszy kwadrans meczu, ale w końcowych minutach pierwszej połowy mieli trzy dobre okazje. Najpierw strzał Tarasa Mazura wybili z przed linii bramkowej obrońcy "Rzemiosła".

Następnie Artur Grzebyk w sytuacji sam na sam skierował piłkę obok Piotra Szary, ale ta zatrzymała się metr przed bramką w błocie.

W międzyczasie z najwyższym trudem główkę Macieja Lecha sparował bramkarza Rzemieślnika.

Po zmianie stron nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, a więcej z gry mieli przyjezdni. Bliski pokonania Szary był Paweł Zięba - uderzał głową po podaniu Szymona Grabowskiego, ale piłka minimalnie minęła światło bramki.

Wyrównał Grzebyk, który skorzystał z podania Marka Florka, "zakręcił" Piotrem Mikulskim i strzałem z 4. metrów pokonał Łańskiego.

W ostatnich minutach bliski celu był Szymon Grabowski (minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego), a poskromić gości mógł Wojciech Mędrek, który strzelał z ostrego kąta wprost w Łańskiego.

- Na tyle, na ile było to możliwe graliśmy piłką, wierzyliśmy w trzy punkty, ale jeden nie jest zły - podsumował Szymon Grabowski, pomocnik Kańczugi.

RZEMIEŚLNIK PILZNO - MKS KAŃCZUGA 1-1 (1-0)

1-0 Szewczyk (7-głową, dośrodkowanie z rzutu rożnego Mitka), 1-1 Grzebyk (76, podanie Florka).

RZEMIEŚLNIK: Szara - Hajec, Mikulski, Bartkowski, Lesiak - Wójcik, Popiela, Mitek (89. Zalasiński), W. Mędrek I - Hajnas (82. Nalepka), Szewczyk.

MKS: Łański - Podstolak, Mazur, Sykała, Gaweł (56. Florek, 88. Cichy) - Kiszka (56. Laska), Sochacki, Grabowski, Lech - Zięba (89. Cieleń), Grzebyk.

SĘDZIOWALI Marek Guzik oraz Beata Wosiewicz i Tomasz Kopacz (Krosno) ŻÓŁTE KARTKI: Mitek, Wójcik - Kiszka, Grzebyk. WIDZÓW 100.