Siarka Tarnobrzeg lepsza od Stali Mielec. Zobacz zdjęcia

Tomasz Leyko
Siarka pokonała u siebie mielecką Stal (niebieskie stroje) 2-1.
Siarka pokonała u siebie mielecką Stal (niebieskie stroje) 2-1. Tmasz Leyko
Po niezłym i emocjonującym meczu Siarka Tarnobrzeg wygrała z mielecką Stalą 2-1.Na stadionie Siarki po latach znów pokazał się Jacek Kuranty.

Obydwa zespoły grały otwarty futbol stąd wiele sytuacji i trzy gole. Wygraną gospodarzom zapewnił Paweł Krzemiński, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców Stali.

Siarka zaczęła jednak bez Hynowskiego, który zasiadł jako "straszak" na ławce rezerwowych, ale z Jackiem Kurantym w II linii. To gospodarze rozpoczęli mecz z animuszem. Najpierw Duda ściągnął w ostatniej chwili piłkę z głowy Stępniowi.

W 8. minucie po uderzeniu Jakubowskiego piłka fałszem ominęła bramkę Ślarskiego. Bramkarz Stali popisał się w 16. minucie gdy wygrał pojedynek sam na sam z Madeją. Później Walat niepotrzebnie podawał do Kwiecińskiego, zamiast spróbować indywidualnego wejścia w pole karne. Kolega huknął z 10 m. nad poprzeczką.

Stal stworzyła tylko dwie sytuacje, ale dużo groźniejsze. W 16. minucie po centrze Wójtowicza szczupakiem popisał się Świechowski, a Ćwiczak zdołał sparować piłkę na róg. Kolejnaq akcja prawą stroną też mogła skończyć się golem, tym razem dogrywał Góra, z woleja uderzał Skiba, ale wprost w bramkarza.

Sytuacje, że palce lizać ale po przerwie bramki zdobyto w stylu takim sobie. Najpierw postraszyła Stal, gdy Świechowski nie sięgnął centry Kołacza.

W 59. minucie w pole karne wjechał Góra, ale przegrał pojedynek ze... swoimi nogami. W odpowiedzi kontrę lewą stroną przeprowadził Kwieciński i wrzucił piłkę w pole karne. Gdy wydawało się, że obrońcy gości opanowali sytuację Kuranty znalazł drogę do siatki.

W podobny sposób padło wyrównanie. Wrzucał piłkę z autu Fryc, a najwięcej determinacji w polu karnym wykazał Wójtowicz. Potem znów Świechowski dwukrotnie nie sięgnął poda kolegów, co zemściło się w 85. minucie. Wprowadzony w chwilę wcześniej Krzemiński w ładnym stylu dobił nieudane uderzenie Rożka.

SIARKA TARNOBRZEG - FKS STAL MIELEC 2-1 (0-0)

Zobacz zdjęcia z meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec

1-0 Kuranty (60), 1-1 Wójtowicz (74), 2-1 Krzemiński (85)

SIARKA: Ćwiczak - Kwieciński, Jakubiec, Stępień, Łuczakowski - Madeja (82. Krzemiński), Kuranty, Łukawski, Jakubowski (82. Kabata) - Rożek (90. Bażant), Walat (67. Mazurkiewicz).

STAL: Ślarski - Fryc, Duda, Paweł Mroziński, Kołacz - Skiba (72. Marek), Ryniewicz, Piotr Mroziński (63. Hul)- Świechowski, Góra (69. Krzystyniak), Wójtowicz (86. Kardyś).

SĘDZIOWALI: Grzegorz Wnuk oraz Krzysztof Cich i Grzegorz Kisielewicz (Leżajsk) ŻÓŁTE KARTKI: Duda WIDZÓW 800