Siarka Tarnobrzeg z Podlasiem Biała Podlaska na remis

Piotr Szpak
Jakub Rożek wykazał w Białej Podlaskiej dużo sprytu i w drugiej połowie pokonał bramkarza gospodarzy. fot. Marcin Radzimowski
W pierwszej połowie kibice oglądali przede wszystkim sporo walki w środku boiska, jednak niewiele groźnych spięć pod obiema bramkami.

Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze za sprawą Damiana Guzka. Napastnik Podlasia uderzył z 25 metrów, a piłka skozłowała przed Łukaszem Ćwiczakiem i "po rękach" bramkarza Siarki wpadła do siatki.

Jeszcze przed przerwą gracze Adama Mażysza zdołali odrobić starty. Gola także zawdzięczają wpadce golkipera rywali. Debiutujący w bramce bialczan Adam Wasiluk dał się zaskoczyć Tomaszowi Walatowi, który wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Kwiecińskiego i sprytnie głową skierował piłkę do siatki.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 1-2, ale dobrą okazję zmarnował Janusz Hynowski.
Po zmianie stron najpierw szczęścia próbowali miejscowi, ale uderzenia Michała Sobiczewskiego i Artura Bożyka nie znalazły drogi do bramki.

Przyjezdni byli znacznie skuteczniejsi, kiedy w 65 min Jacek Rożek wykorzystał błąd 18-letniego Wasiluka (wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu przeciwników) i po strzale przewrotką zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Końcówka należała jednak do miejscowych.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem po świetnej indywidualnej akcji Arkadiusza Maksymiuka niewiele pomylił się Jarzynka.

Kilka chwil później 37-letni zawodnik, który w swoim CV ma półroczny epizod w Siarce dobrej okazji już nie zmarnował i doprowadził do wyrównania strzałem głową.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA - SIARKA TARNOBRZEG 2-2 (1-1)
1-0 Guzek (23), 1-1 Walat (44), 1-2 Rożek (70), 2-2 Jarzynka (88)

PODLASIE: Wasiluk - Bojarczuk, Bożyk, Jarzynka, Jędrzejuk (46. Więckowski), Guzek (68. Magier), Maksymiuk, Mirończuk (68. Litwiniuk), Jesionek, Sobiczewski, Stonio (76. Hołowieńko).

SIARKA: Ćwiczak - Jakubowski, Jakubiec, Stępień, Łuczakowski - Kwieciński (90. Duda) Hynowski, Łukawski, Madeja (79. Mazurkiewicz), Rożek (82. Bażant) - Walat (87. Krzemiński)

SĘDZIOWAŁ: Marek Mirosław z Lublina ŻÓŁTE KARTKI: Rożek, Mazurkiewicz, Jakubiec. WIDZÓW 850.