Sokół był skuteczniejszy. Pisarowce – Sieniawa 1:3 [ZDJĘCIA]

micz
Choć piłkarze z Sieniawy mieli mniej sytuacji, to jednak okazali się górą w pojedynku z Pisarowcami. Wygrali w Sanoku 3:1.

Faworytem sobotniego spotkania byli na pewno goście, ale to zawodnicy LKS-u Pisarowce lepiej zaczęli. Już w 10. minucie gospodarzom prowadzenie dał Wąchocki i taki wynik utrzymał się do przerwy.

– Pierwsza połowa była dla nas bardzo trudna, bo wielu moich zawodników grało z konieczności na poszczególnych pozycjach i czasami to było widać – tłumaczył trener Sokoła Dariusz Majcher. – W przerwie jednak zmieniliśmy trochę ustawienie, przeszliśmy na dwóch napastników i wykorzystaliśmy błędy przeciwnika zauważone w pierwszej połowie – dodał.

Trener miejscowych Damian Niemczyk żałował, że jego zespół nie strzelił więcej bramek w pierwszych 45 minutach. – Sytuacje były i na pewno mogliśmy prowadzić wyżej, ale po prostu zabrakło skuteczności – powiedział.

W drugiej połowie Sokół rzeczywiście wziął się do roboty choć nie stworzył sobie aż tak wielu sytuacji. Po raz pierwszy zagrozili bramce gospodarzy w 60. minucie i od razu zdobyli wyrównującą bramkę. Szczęśliwym strzelcem okazał się Wojciech Tołpa.

To z pewnością dodało Sokołowi skrzydeł, bo już dziesięć minut później mogli cieszyć się z prowadzenia za sprawą strzału Czyrnego. Na sam koniec drugiego gola dorzucił jeszcze raz Tołpa i ostatecznie goście wygrali bardzo pewnie.

– Kluczem do zwycięstwa dla Sokoła była skuteczność – przyznał trener miejscowych Damian Niemczyk. – Mieli może cztery czy pięć sytuacji w przekroju całego meczu, ale trzy z nich wykorzystali i tym samym zdobyli trzy gole. My wykorzystaliśmy niestety tylko jedną – zakończył.

LKS Pisarowce - Sokół Sieniawa 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Wąchocki 10, 1:1 Tołpa 60, 1:2 Czyrny 70, 1:3 Tołpa 87.

LKS: Półkoszek – Kasperkowicz, Łuczka, Kumah-Doe, Sikorski - Lorenc, Adamiak, Domaradzki, Niemczyk - Sobolak (70 Kozioł), Wąchocki (62 Pańko). Trener Damian Niemczyk.

Sokół: Pawlus ż – D. Jędryas, Kardyś, Czyrny (80 Stefan), Flis - Kalin (65 Lipniarski), Tołpa, Siwyj ż, Kapuściński (65 Halejcio) - Gnatek, Burszytka ż. Trener Dariusz Majcher.

Sędziował: Paul (Nowa Sarzyna). Widzów 60.