Sparing. Stal Rzeszów wygrała w meczu kontrolnym z Sandecją Nowy Sącz 4:3. Dwie bramki zdobył testowany napastnik

Marcin Trzyna
Remigiusz Szurek / Gazeta Krakowska
Drużyna z Rzeszowa rozegrała w sobotę sparing z występującą na poziomie Fortuna 1 Ligi Sandecją Nowy Sącz. Stal wygrała 4:3 - grano 3 razy po 35 minut.

- W meczach sparingowych naszym celem jest sukcesywne wprowadzanie do gry zawodników po kontuzjach, rozwijanie i udoskonalanie naszego modelu gry, kształtowanie nawyków, a także praca nad defensywą. Styczniowe mecze kontrolne są po to, aby wszyscy zawodnicy zagrali równą liczbę minut. Po rundzie jesiennej mamy nowe rozdanie. Teraz każdy ma szanse pokazać się w takim samym wymiarze i walczyć o miejsce w pierwszym składzie na wiosnę – mówi Janusz Niedźwiedź, trener Stali Rzeszów.

Szkoleniowiec rzeszowskiego 2-ligowca podkreśla, że zwycięstwa również są istotne, ponieważ w taki sposób zespół buduje swoją mentalność i morale. - Wygrywanie to nasz główny cel, obok dobrej gry, w meczach o punkty - wyjaśnia.

Sobotni sparing został rozegrany w systemie 3x35 minut. W "biało-niebieskich" barwach wystąpił testowany obrońca, 19-letni pomocnik Dylan Collard oraz Kacper Durda. Młody napastnik z rezerw Lecha Poznań zdobył dwie bramki.

Po meczu rzeszowska drużyna udała się na obóz do Szalowej. Na zgrupowanie nie pojechał Nigeryjczyk Michael Uba Chukwudolou, ale jeszcze nie wiadomo, jaka przyszłość czeka testowanego zawodnika.

- Sprawa wyjaśni się w najbliższym czasie – informuje coach Stali.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Bramki dla Stali: Głowacki-rzut wolny, Reiman, Durda dwie