Stal Rzeszów pożegnała sezon przegraną z Polonią. Warszawianie utrzymali się, Resovia spadła

W meczach ze Stalą Polonia Warszawa zdobyła w tym sezonie cztery punkty. Jesienią zremisowała 2:2 stalrzeszów
W 34., ostatniej kolejce sezonu w Fortuna 1 Lidze, Stal Rzeszów przegrała na swoim stadionie 1:2 z Polonią Warszawa. Wynik wprawił w euforię stołeczną drużynę, bo ta dzięki zdobyciu trzech punktów utrzymała się w Fortuna 1 Lidze. Rezultat z Hetmańskiej oznaczał jednocześnie, że Resovii na nic się zdało zwycięstwo w Płocku. "Pasiaki" w nowym sezonie będą grać w 2. lidze

Stal była faworytem, ale nie dla wszystkich. Bukmacherzy wyżej stawiali szanse walczących o utrzymanie Czarnych Koszul, które musiały wygrać w Rzeszowie i liczyć na to, że Resovia nie sprawi niespodzianki w Płocku. Cóż, niespodzianki zdarzyły się w obu miastach, co oznaczało spadek dla „pasiaków”.

Do niedzieli biało-niebiescy przegrali wiosną u siebie tylko dwa razy, i to na początku rundy - z Wisłą Kraków i Miedzią Legnica. Z kolei Polonia w tym roku trzy punkty z wyjazdu przywiozła jedynie z Bielska-Białej, a u siebie wygrała też tylko raz, z... Resovią. W starciu ze Stalą beniaminek potrafił jednak szybko otworzyć wynik; Bajdur obsłużył Kobusińskiego, ten huknął w Raciniewskiego, do odbitej piłki dopadł Koton i było 0:1.

W meczu nie mógł wystąpić zmagający się z alergią Szymon Łyczko, ale zdrowy był drugi 18-latek, Szymon Kądziołka i to właśnie on, po niespełna pół godzinie, doprowadził do wyrównania. Otrzymał piłke w okolicach linii pola karnego, zdecydował się na strzał i Kucha był bez szans. W 39. minuci mogło być 2:1, ale Sebastien Thill nie uczcił przedłużenia umowy jak należy i piłka poleciała nad celem.

Początek drugiej połowy należał do warszawian, ale gol padł, gdy gra się wyrównała. Biedrzycki uderzał z ostrego kąta, lecz bramkarz Stali nic nie poradził. Było jeszcze sporo gry, ale Polonia pewnie dowiozła prowadzenie do końca, a po ostatnim gwizdku miała się z czego cieszyć.

Warto nadmienić, że Sebastian Thill pograł do 89. minuty, po czym ustąpił miejsca debiutującemu w 1 lidze Danielowi Węgrzynowi.

Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Koton 6, 1:1 Kądziołka 29, 1:2 Biedrzycki 72.

Stal: Raciniewski – Diaz (62. Prokić), Kądziołka (62. Bukowski), Łysiak, Oleksy, Plichta, Salamon (46. Pena), Synos, Thill (89. Węgrzyn), Wachowiak, Warczak. Trener: Marek Zub.

Polonia: Kuchta – Bajdur, Biedrzycki, Grudniewski, Kluska (72. Tomczyk), Kobusiński (72. Fadecki), Koton (75. Marciniec), Majsterek, Piątek (58. Okhronchuk), Pleśnierowicz (58. Kowalski-Haberek), Zawistowski. Trener: Rafał Smalec.

Sędziował: Myć (Lublin).

Żółte kartki: Thill - Pleśnierowicz, Biedrzycki.

Widzów: 4056.