Stal Sanok wygrała z Czarnymi Jasło (zdjęcia)

Sebastian Czech
O piłkę walczą Sławomir Sienicki i Mateusz Jaracz.
O piłkę walczą Sławomir Sienicki i Mateusz Jaracz. FOT. MAREK DYBAŚ
Sanok snajperami stoi. Skuteczność Rafała Nikodego dowiodła, że można Stali pozazdrościć formy napastników.
Stal Sanok wygrala z Czarnymi JasloSanok snajperami stoi. Skutecznośc Rafala Nikodego dowiodla, ze mozna Stali pozazdrościc formy napastników.

Stal Sanok wygrała w Jaśle

Najpierw jak na zawołanie trafiał Fabian Pańko, a w Jaśle zmienił go Nikody i w 20. minut rozłożył gospodarzy na łopatki. Strzelec trzech goli mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale piłkę po jego uderzeniu obronił jasielski bramkarz.

Miejscowym nie sposób odmówić ambicji i woli walki. W pierwszej połowie byli równorzędnym przeciwnikiem dla sanoczan, a nawet powinni objąć prowadzenie. Po kwadransie do akcji ofensywnej włączył się obrońca, Łukasz Krajewski, wpadł w pole karne, podał do Pawła Kasprzyka, a ten nie trafił do pustej bramki. Później mecz był szybki, o każdy metr boiska trwała zacięta walka.

Po przerwie coraz częściej do głosu dochodzili przyjezdni. Gospodarze nie radzili sobie w środku pola. Na ich nieszczęście, w 55. min na murawie pojawił się Rafał Nikody, który błysnął formą. Dla jaślan oznaczała ona wysoką porażkę, dla sanoczan skok na pierwsze miejsce w tabeli.

Był to zaległy mecz z 27 sierpnia.

GAMRAT CZARNI JASŁO - STAL DOM-ELBO SANOK 0-3 (0-0)

0-1 Nikody (68, strzał z bliska po rogu Kuzickiego i zagraniu głową Zajdla), 0-2 Nikody (73, strzał z bliska po akcji i podaniu Zajdla), 0-3 Nikody (90, głową po dośrodkowaniu Borowczyka).
GAMRAT CZARNI: Cyran 4 - Krajewski 4 (63. Kosiba), Chrząszcz 3, Dziobek 3, Dedo 4 - Żuławski 4, Dubiel 3 (65. Tłuściak), Bernacki 4, Munia 4 (79. Mroczek) - Kasprzyk 4, Sienicki 4 (75. Bieniasz).
STAL DOM-ELBO: Bilski 5 - Jaracz 5 (88. Chudziak), Sumara 5, Łuczka 5 - Kruszyński 4 (67. Ząbkiewicz), Kuzicki 5, Węgrzyn 5, Borowczyk 6, Zajdel 6 - Pańko 5 (55. Nikody 10), Niemczyk 5 (81. Kuzian).
SĘDZIOWALI Wiesław Bąk 5 oraz Mateusz Tarnawski i Krzysztof Cich (Leżajsk). ŻÓŁTE KARTKI: Bernacki - Sumara, Łuczka. WIDZÓW 300.