Strumyk Malawa zremisował z Limblachem Zaczernie

Limblach Zaczernie (czerwono-czarne stroje) zremisował na trudnym terenie w Malawie. Łukasz Pado
Pomimo zimna na mecz w Malawie przyszło sporo kibiców, aby się rozgrzać dopingowali swoich piłkarzy. Mecz był wyrównany i dlatego remis jest jak najbardziej sprawiedliwy.
Strumyk Malawa - Limblach ZaczerniePilkarze Strumyka Malawa (zólto-czarne stroje) zremisowali z Limblachem Zaczernie 1-1.

Strumyk Malawa - Limblach Zaczernie

Mecz był bardzo ciekawy, a sytuacjami bramkowymi obdzieliłby nawet kilka spotkań. Początkowo przewagę mieli gospodarze, swoje szanse mieli Krzysztof Blim i Jakub Kosztyła, ale dobrze bronił Piotr Kukulski.

Limblach robił wypady, groźnie strzelał m.in. Adrian Szyszka, lecz i Sebastian Koryl nie miał złego dnia. W końcówce pierwszej połowy kilka okazji miało Zaczernie.

Dwukrotnie groźnie dośrodkowywali Adam Bukała i Tomasz Jucha, ale ich koledzy mijali się z piłką. Do szatni bramkę mógł zdobyć Marcin Siciarz, ale w porę z wślizgiem zdążył Marcin Dycha.

Po przerwie było podobnie, w ataku była raz jedna, a raz druga drużyna. W 50. minucie zakotłowało się pod bramką Strumyka, Szyszka strzelił, ale Koryl sparował piłkę na poprzeczkę, jeszcze dobijał głową Jucha lecz w poprzeczkę i piłka wyszła na aut.

Swojej szansy z rzutów wolnych szukał Marcin Pilecki, ale to nie był jego dzień. W 70. minucie z rożnego dośrodkował Wojciech Brudek, na bramkę strzelił Mateusz Wałek, Kukulski zdołał obronić, ale przy dobitce Damiana Biedy nie miał szans.

Malawianie nie nacieszyli się prowadzeniem, bo dwie minuty później w podobnej sytuacji wyrównał Paweł Adamczyk.

Po tym tempo gry nieco spadło i do końca meczu nie było już wielu okazji bramkowych. Czarnym koniem mógł się okazać Karol Nowak, ale spudłował z 16 metrów.

STRUMYK MALAWA - LIMBLACH ZACZERNIE 1-1 (0-0)
1-0 Bieda (70, dobitka strzału Wałka), 1-1 Adamczyk (72-głową, zgranie Juchy).

STRUMYK: Koryl - Bieda, Wałek, Skała, Kosztyła - Woźniak, Brudek, Kurosz, Siciarz (76. Machniak) - Kozicki, Blim.

LIMBLACH: Kukulski - Cach, Dynia, Ślęczka, Baran - Bukała (90. Kwoka), Pilecki, Brzychczy (13. Dycha), Szyszka - Jucha, Adamczyk (87. Nowak).

SĘDZIOWALI: Dawid Jakubiński oraz Daniel Aleksander i Damian Dykas (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Baran, Adamczyk. WIDZÓW 400.