Superliga kobiet. Eurobud JKS Jarosław pokonał Galiczankę Lwów. Pierwsze zwycięstwo jarosławianek w grupie mistrzowskiej

Eurobud JKS Jarosław (niebieskie koszulki) pokonał Galiczankę Lwów.
Eurobud JKS Jarosław (niebieskie koszulki) pokonał Galiczankę Lwów. Mat. prasowe Superligi
Jarosławianki w końcu wygrały w grupie mistrzowskiej, a zwycięstwo zapewniły sobie dzięki skutecznej grze w drugiej połowie.

Zaczęło się od bramki Galiczanki, na którą gospodynie odpowiedziały serią trzech trafień by po chwili stracić również trzy bramki z rzędu. Po kilku minutach wyrównanej gry, znów przyjezdne odskoczyły na dwie bramki. Nasz zespół w 18 minucie ponownie doprowadził do wyrównania, tym razem na tablicy wyników zanotowano remis po 8. Do końca pierwszej połowy żadnej ze stron nie udało się odskoczyć. Druga połowa rozpoczęła się od bramek duetu Nestsiaruk-Trawczyńska, który to dość szybko wyprowadził miejscowe na dwu bramkowe prowadzenie, a po chwili nawet na cztery bramki (21:17). W kolejnych minutach na boisku było dużo walki, a bramek jak na lekarstwo. Na szczęście dla czarno-niebieskich wspomniany wyżej duet trzymał poziom, dzięki czemu Eurobud JKS miał wynik pod kontrolą.

Eurobud JKS Jarosław - Galiczanka Lwów 29:25 (13:14)

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny, Mokrzka 2, Matuszczyk 1, Nestsiaruk 9, Dorsz 2, Smolinh 1, Volovnyk, Gliwińska 5, Bancilon, Kozimur, Strózik, Trawczyńska 9. Trener Michał Kubisztal.

Galiczanka: Stadnyk, Poliak, Saltaniuk – Dmytryshyn 5, Zdrila, Markevych 1, Diachenko 3, Holinska, Slobodian 1, Tkach 2, Kozak 1, Martyniuk 2, Konovalova 5, Hutnyk, Melekestseva 4, Prokopiak 1. Trener Vitally Andronov.