Uroczysta Gala Osobowość Roku 2022 za nami. Statuetki i dyplomy zostały już wręczone! Nasi laureaci nie kryli radości i wzruszenia

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Za nami uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Osobowość Roku 2022. Spotkanie było wyjątkowe. Nie brakowało gratulacji i życzeń dla wszystkich laureatów i uczestników naszej akcji.

Już po raz kolejny „Nowiny” przyznały zaszczytne tytuły osobowościom, które w sposób szczególny zasłużyły na uznanie za swoje zaangażowanie i działalność w naszym regionie. Celem akcji Osobowość Roku było uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i pociągają za sobą innych, a także docenienie osób, które swoją działalność prowadzą nie dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania, z pasji, z chęci pomagania innym i przyczynienia się do rozwoju naszego regionu.

Moc gratulacji i życzeń

W pięciu plebiscytowych kategoriach: kultura, nauka, biznes, działalność społeczna i charytatywna oraz polityka, samorządność i społeczność lokalna głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoniło zdobywców zaszczytnych tytułów osobowości.

- Setki nominowanych osób i kilkadziesiąt tysięcy oddanych głosów pokazują, że plebiscyt cieszy się dużą popularnością - mówił Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny Nowin.

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom z naszych powiatów i województwa podkarpackiego. Nie obyło się tu bez gratulacji, życzeń i wzruszeń.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom plebiscytu za udział w akcji „Nowin” i gratuluję laureatom - mówił Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

- Państwa kreatywność, pasja i talenty zostały docenione - podkreślała Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki. - Potrafiliście pokazać wszystkim, że mimo wojny tuż za naszą granicą można działać i pomagać.

Laureaci nie kryli wzruszenia i radości

- To wspólnie razem tworzyliśmy atmosferę na Podkarpaciu sprzyjającą rozwojowi biznesu, kultury, infrastruktury i nauki - mówił posłem Zbigniew Chmielowiec, który został wybrany Osobowością Roku 2022 w wojewódzkim etapie w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna w województwie podkarpackim. - Gratuluję wszystkim i dziękuję również za pomoc, którą udzielacie koleżankom i kolegom z Ukrainy.

Paweł Steczkowski, producent muzyczny, laureat wojewódzki Osobowości Roku 2022 w kategorii kultura, wyznał, że tytuł jest dla niego dużym wyróżnieniem, a także zobowiązaniem do dalszej pracy.

- Zajmuję się promocją kultury lasowiackiej - mówił. - Dziękuję za docenienie mojej osobowości.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ŚCIANKI:

Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz

OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA ZE ŚCIANKI]

Uroczystość uświetniły występy artystów

Na scenie wystąpiła Magda Smoła, wokalistka z Rzeszowa, a akompaniował jej Krzysztof Ziemiński. Publiczność usłyszała również utwory w wykonaniu Patryka Matei, wokalisty, gitarzysty, i Maksymiliana Stalca, wokalisty z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec w MDK.

27 maja gala na zamku w Warszawie

Warto przypomnieć, że na województwie akcja się nie zakończyła. Ma ona swój ogólnopolski finał i zdobywcy tytułów Osobowość Polski w pięciu kategoriach plebiscytowych, jak również laureaci wojewódzcy, których dziś poznaliśmy, już niedługo, bo 27 maja, odbiorą statuetki na wspaniałej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom.

ZOBACZ WIDEO:

  • Paweł Steczkowski
  • Piotr Jankowski-Mihułowicz
  • Zbigniew Chmielowiec

Osobowość Roku 2022 w wojewódzkim etapie:

  • w kategorii Kultura: Paweł Steczkowski;
  • w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna: Zbigniew Chmielowiec;
  • w kategorii Działalność społeczna i charytatywna: Janusz Urbanik;
  • w kategorii Biznes: Iwona Blecharczyk;
  • w kategorii Nauka: dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz;
  • II miejsce w kategorii Nauka w województwie podkarpackim zajęła dr Maria Kocór;
  • III miejsce w kategorii Nauka w województwie podkarpackim zajął adw. dr Marcin Śliwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 na Podkarpaciu. Gala finałowa [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie