Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Aeropolis startuje największa cyfrowa drukarnia we wschodniej Europie

al/mat.pras.
W boksie o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych firma uruchomia drukarnię cyfrową do niskonakładowej produkcji m.in. fotoalbumów, fotoksiążek.
W boksie o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych firma uruchomia drukarnię cyfrową do niskonakładowej produkcji m.in. fotoalbumów, fotoksiążek. 123rf.com
W budynku C Inkubatora Technologicznego w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczyna działalność CyfrowaFoto Sp. o.o. Jest to największa cyfrowa drukarnia we wschodniej Europie oraz lider rynku polskiego, który stawia na innowacyjne rozwiązania i nietypowe wdrożenia.

Budynek C w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, składający się z dwóch boksów o powierzchni ok. 800 i 600 m kw., powstał z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących przestrzeni produkcyjno-usługowej.

W boksie o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych firma uruchomia drukarnię cyfrową do niskonakładowej produkcji fotoalbumów, fotoksiążek, fotokalendarzy, odbitek, fotoobrazów i wizytówek. Firma zatrudni tu 25 osób.

- Dziennie drukujemy po jednej sztuce dla tysięcy klientów, co wymaga dużej automatyzacji oraz autorskiego systemu zarządzania produkcją. Dzięki innowacyjnym, autorskim rozwiązaniom dajemy produkt wysokiej jakości za niską cenę – mówił Piotr Leszczyński, prezes CyfrowaFoto Sp. z o.o.

Spółka będzie zajmować jeden z boksów Inkubatora przez rok. Potem przeniesie się do własnej siedziby, która jest budowana na działce wykupionej w Strefie S1-3 Podkarpackiego Parku Technologicznego. Budynek o powierzchni 6 tysięcy m kw. zostanie oddany do użytku w marcu 2016 roku. - Zatrudnimy w nim docelowo 100 osób. Będzie to najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie - zapewnia Piotr Leszczyński.

- Współpraca pomiędzy RARR-em a spółką CyfrowaFoto jest modelowa. Pomagamy firmie wdrażającej innowacyjne rozwiązania, która po okresie inkubacji i korzystania z ulg przenosi działalność do własnej siedziby na zarządzanej przez nas strefy ekonomicznej - zaznaczał Janusz Fudała, prezes RARR-u.

Inkubator Technologiczny oficjalnie rozpoczął działalność w listopadzie 2012 roku, obecnie działa w nim 21 firm. Jego oferta skierowana jest przede wszystkim do: przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii, ale do Inkubatora mogą wejść także przedsiębiorcy innych branż, które wykażą się innowacyjnością projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24