Wisłoka Dębica rozbiła Głogovię Głogów Młp. na jej terenie. Dwa gole Adriana Nowaka

Bramkarz Głogovii Damian Albrycht mimo dobrej postawy ma już na koncie wiosną sześć bramek. Krzysztof Kapica
O ile szanse Głogovii Głogów Małopolski na utrzymanie się przed rundą wiosenną były niewielkie, o tyle po dwóch rozegranych meczach jeszcze bardziej się zmniejszyły. Po porażce z Sokołem Nisko 0:3 w takim samym stosunku drużyna Jacka Sowy uległa Wisłoce Dębica.

Głogovia Głogów Młp. – Wisłoka Dębica 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Nowak 46, 0:2 Nowak 60, 0:3 Gwiazda 80.

Głogovia: Albrycht 6 – Kłak 4 (80 Laskoś), Świst 2, Ochalik 4, Kmiotek 6, Codello 5 (75 Madeja), Kmuk 5, Urbaniak 6, Góra (75 Frankiewicz), Dec 3 (46 Ciuła 2), Chamera 4. Trener Jacek Sowa.

Wisłoka: Dybski 6 – Król 6, Tubek 6, Hus 6 - Bożek 6 (65 Ślęczka), Pęcak 6, Maik 7 (86 Węgrzyn), Motyka 6 (86 Paterak), Fedan 7 – Nowak 8 (72 Gwiazda), Żuchowicz 5 (46 Szewczyk 7). Trener Dariusz Kantor.

Sędziował: Weber - 7 (Tarnobrzeg). Widzów 200 (100 z Dębicy).

Początek meczu wyglądał dość mozolnie, bo zespoły nie mogły poradzić sobie z trudnymi warunkami.

- Staraliśmy się ich zdominować, ale boisko nie pozwalało na piękną grę. Potem jednak zaczęliśmy grać prostymi środkami i to przyniosło efekt po przerwie – powiedział Dariusz Kantor, trener Wisłoki.

Głogovia mogła lepiej wypaść w pierwszym meczu wiosną u siebie, ale w pierwszej połowie dwie dogodne okazje zmarnował Mateusz Dec. Po zmianie stron nie popisał się z kolei Łukasz Świst. To po jego błędach rywale strzelili dwa gole. Najpierw Adrian Nowak wykończył akcję Damiana Bożka, kolejne bramki padały po kontraatakch gości. Drugą Nowak zdobył po asyście Sebastiana Fedana, a trzecią wprowadzony za napastnika Wisłoki Szymon Gwiazda po prostopadłym podaniu jednego z kolegów.

Głogovia w drugiej połowie nie miała już okazji do strzelenia gola, jedynie Adrian Chamera strzelał blisko bramki. Z kolei goście mogli wywieźć jeszcze bardziej okazałą wygraną, ale strzały Bartłomieja Motyki i Kacpra Maika świetnie wybronił Damian Albrycht.