Wschód wygrał w Meczu Gwiazd I ligi

Tomasz Ryzner/pzkosz.pl
Wojciech Pisarczyk po raz pierwszy w karierze wystąpił w Meczu Gwiazd,.
Wojciech Pisarczyk po raz pierwszy w karierze wystąpił w Meczu Gwiazd,. Krzysztof Kapica
Bohaterem Meczu Gwiazd I ligi został Piotr Kardaś. Rozgrywający Rosy Radom trafił do kosza równo z syreną kończącą dogrywkę i ekipa Wschodu pokonała Zachód Wschód - Zachód 89:88 (21:20, 15:30, 23:22, 25:12 - 5:4).

Przez trzy pierwsze kwarty ton grze nadawała ekipa Zachodu (prowadziła już 73:58). Wchód poderwał do pościgu Kardaś. Do remisu (84:84) doprowadził Andrzej Misiewicz (Znicz Pruszków), który wykorzystał rzuty wolne. Paweł Zmarlak (Dąbrowa Grn.) rzucał jeszcze z obwodu na wygraną Zachodu, ale spudłował.
Dogrywka trwała tylko minutę. O losach spotkania zadecydowała ostatnia akcja, którą wykonał Kardaś. Rozgrywający Rosy trafił z trudnej pozycji, pod presją obrońcy. Jego rzut wykonany w pobliżu linii końcowej wpadł równo z końcową syreną. Był to jedyny celny rzut (oddał dwa) wychowanka Piotrówki Radom. - Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i z nagrody - mówił zadowolony Kardaś, który otrzymał tytuł MVP meczu.
W meczu wystapili dwaj gracze Sokoła Łąńcut - Rafał Glapiński i Wojciech Pisarczyk. Obaj zaliczyli w sumie 16 minut. Pierwszy trafił trójkę, Pisarczyk nie oddał rzutu, zamnotował2 zbiórki, 1 asystęi przechwyt.

Mladen Starcević (trener Wschodu):

- Wszyscy zawodnicy wnieśli swoją cegiełkę do naszej wygranej. Wyróżniłby jednak wicemistrzów świata do lat 17 Mateusza Ponitkę i Michała Michalaka. Uczciwie muszę przyznać, że Zachód był od nas lepszy. Mieliśmy trochę szczęścia w końcówce. W przerwie zaprosiłem chłopaków do szatni, bo chciałem, aby wzięli swoje klucze do samochodów (śmiech). Z taką grą, jak w drugiej kwarcie, lepiej było wyruszyć do domu. Na szczęście zawodnicy chcieli grać, przez co wróciliśmy na halę.

WSCHÓD - ZACHÓD 89:88 (21:20, 15:30, 23:22, 25:12 - 5:4).

WSCHÓD: Zalewski 13 (3x3), Michalak 19 (3x3), Ponitka 15 (3x3), Dębski 2, Sulima 4 oraz Kardaś 2 (5 as.), Wilczek 2 (4 as.), Misiewicz 14, Prażmo 6, Salamonik 9 (1x3), Pisarczyk 0, Glapiński 3 (1x3),
ZACHÓD: Piechowicz 23 (2x3), Koszuta 5, Witos 4, Lisewski 8, Pacocha 7 (1x3, 6 as.) oraz Zmarlak 10 (1x3), Sterenga 7 (1x3), Żytko 6 (2x3), Grzegorzewski 9, Stokłosa 5 (1x3, 8 as.), Bierwagen 4. WIDZÓW: 1500.

Efektownym dodatkiem do meczu był konkurs wsadów i rzutów za trzy. W wygrał Jerzy Koszuta, skrzydłowy Spójni (otrzymał najwięcej głosów w głosowaniu do meczu).

- Do konkursu się nawet nie przygotowywałem, bo po ciężkich treningach u trenera Tadeusza Aleksandrowicza, nie miałem na to sił - wyznał wychowanek Sokoła Łańcut, który kilka lat temu we Wrocławiu też nie miał sobie równych.

- Nieskromnie powiem, że w każdym konkursie, w którym brałem udział wygrywałem. Chyba czas zakończyć starty w tego typu zawodach - śmiał się popularny "Jerry"..

Łukasz Pacocha zwyciężył w konkursie rzutów za 3. Koszykarz AZS-u Szczecin w dogrywce pokonał Jakuba Zalewskiego (Rosa). Wcześniej odpadli Dawid Witos (GKS Tychy) oraz zwycięzca sprzed roku Mateusz Ponitka (Politechnika). tor/pzkosz.pl

MVP - Kardaś (Rosa Radom); pierwsza piątka - Stokłosa (Spójnia Stargard Szcz.), Michalak (Polonia 2011 Warszawa), Ponitka (AZS Politechnika Warszawska), Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza), Misiewicz (Znicz Basket Pruszków).

Konkurs wsadów - 1. Koszuta - 25 punktów, 2. Donigiewicz - 23 punkty, 3. Podkowiński (obaj Rosa) - 22 punkty, 4. Grzegorzewski (Spójnia) - 16 punktów, 5. Piechowicz - nieudana próba