XI Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu – szansą mądry patriotyzm

Józef Lonczak [email protected] 17 867 22 57
Na XI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w Rzeszowie. Od lewej: Piotr Bałtroczyk (konferansjer i satyryk), Małgorzata Kucharska (prezes PKB), Adam Góral (współzałożyciel PKB), Magdalena Kluz-Pękalska (wiceprezes firmy Inglot), Piotr Przytocki (prezydent Krosna), Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej, Henryk Wolicki (w im. prezydenta Rzeszowa), Janusz Solarz (dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie) i prof. Adam Noga (przewodniczący jury nagrody PKB).
Na XI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w Rzeszowie. Od lewej: Piotr Bałtroczyk (konferansjer i satyryk), Małgorzata Kucharska (prezes PKB), Adam Góral (współzałożyciel PKB), Magdalena Kluz-Pękalska (wiceprezes firmy Inglot), Piotr Przytocki (prezydent Krosna), Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej, Henryk Wolicki (w im. prezydenta Rzeszowa), Janusz Solarz (dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie) i prof. Adam Noga (przewodniczący jury nagrody PKB). Bartosz Frydrych
Udostępnij:
Podkarpacki Klub Biznesu nagrodził wyróżniające się osoby i instytucje regionu. Adam Góral, prezes Asseco wierzy, że dojrzały patriotyzm pomoże nam odnieść sukces gospodarczy.

Laureatów wyróżnionych przez Podkarpacki Klub Biznesu poznaliśmy podczas piątkowej gali, w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach:
1. Osoba, która wniosła duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia - Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa,
2. Inwestycja sfinansowana ze środków Unii Europejskiej mająca duże znaczenie dla regionu -**Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci Młodzieży im. Bł. Jana Pawła II oraz Oddział Rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie,
3. Mecenas kultury i sztuki -
Prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor naczelny Filharmonii Podkarpackiej,
4. Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą –
Inglot. Sp z o.o. z Przemyśla,
5. Osobowość –
Piotr Przytocki, prezydent Krosna.**

Adam Góral, prezes Asseco i współzałożyciel Podkarpackiego Klubu Biznesu pogratulował laureatom i pochwalił wszystkich przedsiębiorców za wysiłki, które przyczyniają się do rozwoju woj. podkarpackiego.

Mądry patriotyzm
Jednym z ciekawszych wątków jego wystąpienia było znaczenie patriotyzmu gospodarczego. – Zrozumieliśmy, że mądry patriotyzm gospodarczy wcale nie musi stać w sprzeczności z gospodarką rynkową. Dojrzałe i dobrze rozwinięte gospodarki na świecie, tak samo jak kraje o ugruntowanej demokracji, stosują patriotyzm gospodarczy i nie kłóci się to z zasadami gospodarki rynkowej – przekonywał prezes Asseco Poland.

- Nie skupiajmy się na rozważaniu światowego kryzysu pomiędzy rządami a rynkami finansowymi. Mamy przecież tu swoje zadania. Od ponad dwudziestu lat wkroczyliśmy na drogę gospodarki rynkowej i rozwijamy ją w naszym kraju i regionie. Mamy sukcesy, ale i potknięcia. Wciąż jesteśmy na dorobku. Mądry patriotyzm gospodarczy stosowany w zgodzie z zasadami gospodarki rynkowej przyczyni się z pewnością do szybszego rozwoju także naszego regionu – zapewnia l prezes Asseco Poland.

Ok. 40 tys. zł Na wypoczynek dzieci z ubogich rodzin
Podczas Gali zorganizowano aukcję charytatywną. Obrazy i rzeźby przekazali uznani artyści między innymi: Krzysztof Brzuzan, Anna Hass-Brzuzan, Barbara Smoczeńska, Teresa Iwanejko-Tarczyńska, Jadwiga Hajduk, Maciej Syrek, Emil Polit.

Około 40 tys. zł. zebrali przedsiębiorcy podczas aukcji charytatywnej XI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w Rzeszowie. - Dzięki nim sfinansujemy letni wypoczynek wakacyjny dzieci z najuboższych rodzin naszego regionu - stwierdziła Małgorzata Kucharska, prezes PKB.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Olek
A co tam pili, czy tak o suchym pysku?
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie