Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd przedłużony do 30 lipca

Józef Lonczak
Józef Lonczak

Wideo

Ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów, termin przesyłania zgłoszeń w trwającym Ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd został przedłużony o 2 tygodnie do 30 lipca br. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.

- Ze względu na liczne pytania i duże zainteresowanie wśród samorządów Kapituła Konkursu zdecydowała przedłużyć termin naboru. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze przez 2 tygodnie dłużej, do 30 lipca br. W konkursie zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego zależy nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe - były również innowacyjne - mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor PRz oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

Kapituła konkursowa składa się z doświadczonych ekspertów z branży. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpią podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Na laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System: inteligentna wiata przystankowa, ławka fotowoltaiczna oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę , na której można wyświetlać informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. ML System zainstaluje także swoje urządzenia.

Przypominamy, że kategorie konkursu to:

  • Inwestycja Roku - transport i budownictwo,
  • Akcja Społeczna Roku - podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,
  • Innowacja Roku - nowatorstwo energetyczne w skali samorządu.

Sponsorami/partnerami Konkursu zostali: ML System S.A. (Główny Partner), PKN Orlen S.A. (Główny Partner) oraz Polska Spółka Gazownictwa (Srebrny Partner).

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez: Ministra Klimatu i Środowiska, a także marszałków województw: Podkarpackiego, Łódzkiego, Lubuskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Małopolskiego, Opolskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Podlaskiego i Śląskiego

Ponadto, konkurs objęły patronatem medialnym m.in.: Nowiny i portal Nowiny24. Więcej informacje o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin, terminy oraz dane kontaktowe, na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konkursJST

Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie to powstały w 2015 r. niezależny think tank grupujący ekspertów zajmujących się energetyką. Instytut prowadzi działalność naukowo-badawczą, ekspercką, propaguje naukę i wiedzę o polityce energetycznej. Wydaje też analizy, raporty, książki czy anglojęzyczne czasopismo naukowe Energy Policy Studies.

Więcej na stronie internetowej: www.instytutpe.pl.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie