"Żurawce" nie wyszedł jubileuszowy tort

Wacław Burzmiński
W meczu Żurawianka - Pogoń walki było sporo. Obydwa zespoły podzieliły się punktami. FOT. DARIUSZ DELMANOWICZ
Miejscowi liczyli na komplet punktów, co byłoby wymarzonym prezentem na obchodzone w weekend 80-lecie Żurawianki.

Wisienkę na torcie mógł ustawić Łukasz Bąk, ale już w przedłużonym czasie nie wykorzystał dokładnego dośrodkowania swego brata, Macieja.

- Oni grają, a my i tak wygramy! - zapowiadał jeden z kibiców "Żurawki" po 25. minutach, w których częściej atakowali przyjezdni. W 23. min na listę strzelców mógł się wpisać Jacek Bujniak, ale po solowym rajdzie prawie z połowy boiska strzelił prosto w bramkarza.

W rewanżu, tuż przed przerwą, nie popisał się Łukasz Rudnicki, pudłując z idealnej pozycji. Losy zaciętego, ale nieco chaotycznego meczu rozegrały się w ciągu 6. minut. Najpierw Marcin Mach wbił z bliska do siatki piłkę, która ostemplowała słupek po rzucie wolnym Arkadiusza Biegi.

Lepiej przymierzył ze stałego fragmentu kapitan Pogoni, zdobywając wyrównanie zza szesnastki, mimo ustawionego muru. Jednak wynik nie był pewny do końca. Okazje do zmiany mieli u gości Bujniak i Arkadiusz Gosa, a wsród gospodarzy Rudnicki, dwukrotnie Ł. Bąk oraz 18-letni Krystian Biały. Ten ostatni uderzył za lekko w 87. minucie, bo myślał, że jest na pozycji spalonej.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - POGOŃ LEŻAJSK 1-1 (0-0)

1-0 Mach (53, dobitka po rzucie wolnym Biegi), 1-1 Warzocha (59, rzut wolny po ręce Harłacza).
ŻURAWIANKA: Lasek 6 - Gorczyca 5, M. Bąk 6, Gręda 5, Mach 7 - Rudnicki 5 (82. Kucab), Harłacz 5, Biały 5, Ł. Bąk 6 - Dmitrzyk 5 (46. Gierczak 5), Biega 6.
POGOŃ: Rauza 6 - Krawczyk 5, Rogala 6, S. Padiasek 6, Herdyna 6 - K. Padiasek 5 (71. Lach), Myćka 6 (89. Pazdan), Warzocha 6, Bujniak 6 - Kaszowski 5 (87. Serafin), Gosa 6.
SĘDZIOWALI Paweł Cebula 7 oraz Grzegorz Kasprzyk i Sławomir Majka (Rudnik nad Sanem). ŻÓŁTE KARTKI: Gorczyca - Herdyna. WIDZÓW 200.