Ciarko PBS Bank lepsze od Słowaków, teraz czas na Węgrów

luci, hokej.net
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonali 4-1 słowackiego I-ligowca Duklę Michalovce w pierwszym meczu towarzyskim u siebie. Dziś kolejne spotkanie, a rywalem sanoczan będzie węgierski Miskolci Jegesmedve.

Sanoczanie bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz, już po pierwszej tercji prowadzili 2-0, a okazji do kolejnych trafień nie brakowało. W drugiej tercji nie było już tak kolorowo, a bramkarz Ciarko PBS Bank John Murray miał już znacznie więcej pracy.

W trzeciej odsłonie hokeiści z Sanoka zdobyli dwa gole. Najpierw Mermer wykończył zespołową akcję strzałem z najbliższej odległości a za moment Pociecha ładnie obrócił się z krążkiem lokując go w okienku bramki słowackiego zespołu.

Dziś kolejny mecz z serii trzech spotkań w Sanoku. Nasi hokeiści podejmą trzeci zespół węgierskiej ekstraklasy Miskolci Jegesmedve, a jutro mistrza tej ligi DAB Doc. Dunaujvaros.

Wstęp na każdy z tych meczów to koszt 5 zł, w ramach promocji hokeja klub obniżył ceny biletów dla wszystkich kobiet do 1 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych (z ważną legitymacją) wejdą na lodowisko za darmo. Mecze rozpoczną się o godzinie 18.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - HK Dukla Michalovce 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

1:0 Strzyżowski - Pociecha 9:43 (w przewadze)
2:0 Sinagl - Kostecki 16:24
2:1 Cizek 34:00
3:1 Mermer - Kostecki - Terminesi 44:10 (w podwójnej przewadze)
4:1 Pociecha - Strzyżowski - Vozdecky 45:51

Widzów: 1500

SANOK: Murray - Richter, Pociecha; Strzyżowski, Sinagl, Vozdecky - Urban, Terminesi; Kostecki, Milan, Mermer - Berlisk, Rąpała; Demkowicz, Manfreda, Bernat - Olearczyk, Gębczyk; Wilusz, Ćwikła, Biały.