Hokej. Sanoccy hokeiści znaleźli sposób na Odrobnego i Stoczniowca

Marian Struś
Przemysław Odrobny (leży) aż siedem razy musiał sięgaćdo bramki po strzałąch sanockich napastników.
Sanoccy hokeiści ograli 7-4 Stoczniowca Gdańsk wygrywając 10 mecz z rzędu na swoim lodowisku.

Sanoczanie rozpoczęli z wigorem, agresywnie, ale już w 80 sekundzie stracili bramkę po strzale Skutchana, na który nie zareagował Michał Plaskiewicz. Szybko jednak wzięli się za odrobienie straty i już w 4.05 min. Dziubiński wyrównał.

W końcówce I tercji miejscowi docisnęli, co zaowocowała dwiema bardzo ładnymi bramkami w wykonaniu napastników I ataku: Zapały i Korhonia. Był to pierwszy gol tego zawodnika w barwach Ciarko KH.

Po pięciu minutach II tercji pogubili się na chwilę gospodarze i było gorąco pod bramką Plaskiewicza. Tylko jego znakomitej postawie miejscowi mogą zawdzięczać, że strzały Skutchana i Stebera nie wylądowały w bramce.
W końcówce II tercji kontaktowego gola udało się strzelić Jankowskiemu, ale odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna i okrutna w postaci dwóch goli zdobytych przez Gruszkę i Kubata.

Gdy wydawało się, że odbiorą one chęć do gry stoczniowcom, w przeciągu dwóch minut Jankowski i Steber celnie trafiają i znów goście łapią kontakt w postaci wyniku 5-4.

To jednak nie sparaliżowało szybko i pomysłowo grających w tym meczu gospodarzy. Po pięknej dwójkowej akcji: Malasiński - Gruszka, ten ostatni zdobywa szóstą bramkę, a na zakończenie spotkania, jakby chcąc pokazać kto tu jest lepszy, sanoczanie przeprowadzają fantastyczną zespołową akcję (Korhoń - Dziubiński - Zapała), która kończy się siódmym trafieniem. Po raz kolejny reprezentacyjny bramkarz Przemysław Odrobny był bezradny.

W sumie przekonujące zwycięstwo hokeistów Ciarko KH po ładnym, szybkim meczu z siedmioma efektownymi bramkami.

CIARKO KH SANOK - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 7-4 (3-1, 2-1, 2-2)

7-4 Zapała-Dziubiński (56).

CIARKO KH: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat; Suur, Rąpała; Koseda, Owczarek - Korhoń, Zapała, Radwański; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Wilusz, Mermer, Milan.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Smeja, Kabat; Kostecki, Rompkowski; Maj, Skrzypkowski - Drzewiecki, Ziółkowski, Jankowski; Steber, Chmielewski, Skutchan; Błażejczyk, Janeczka, Marzec oraz Kwiecień, Wróblewski.

SĘDZIOWALI: Tomasz Radzik oraz Jan Syniawa i Tomasz Przyborowski (Krynica). KARY: 18 - 32 min.(w tym 10 min. za niesport. zach. się dla Smeli). WIDZÓW: 2.000.