Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok przegrał na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim i tym samym zakończył sezon

Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali piąty mecz ćwierćfinałowy z Re-Plast Unią Oświęcim i odpadli z fazy play-off. Jest to dla nich koniec sezonu.

Pierwsze dwa ćwierćfinały, które odbyły się w Oświęcimiu zakończyły się wygraną Unii i już od początku oświęcimianie mieli optyczną przewagę, którą udokumentowali w 11. minucie. Potem miejscowi mieli jeszcze kilka okazji, ale brakowało im skuteczności. W II tercji znowu do ataku ruszyła Unia. Drugiego gola zdobyła jednak dopiero w 28. minucie, a warto dodać, że chwilę wcześniej mógł być remis, ale Sami Jekunen trafił w słupek. Sanoczanom udało się wprawdzie zdobyć kontaktowego gola, ale chwilę potem miejscowi znowu odskoczyli, a w ostatniej tercji tylko przypieczętowali swoją wygraną.

Tym samym sanoczanie zakończyli sezon 2021/2022 na 7. miejscu.

Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 6:1

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:1 dla Re-Plast Unii.

Tercje: 1:0, 3:1, 2:0.

Bramki: 1:0 Glenn 11 (asysta: W. Strielcow), 2:0 Strielcow 28 (Rogow, Orłow), 2:1 Marva 37 (Hämäläinen, Sawicki), 3:1 Da Costa 38 (Themár), 4:1 W. Strielcow 39 (Dziubiński, A. Strielcow), 5:1 A. Strielcow 54 (W. Strielcow, Dziubiński), 6:1 Bezuška 59 (Wanat, Apalkow).

Unia: Kowalówka - Glenn, Paszek; Themár, Rollin Carlsson, Da Costa - Orłow, Stasienko, A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński - Rogow, Bezuška, Prusak, Krzemień, Kowalówka - M. Noworyta, P. Noworyta, Oriechin, Apalkow, Wanat. Trener: Tom Coolen.

STS: Salama - Piippo, Jekunen; Sawicki, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Karlsson; Henttonen, Tamminen, Filipek - Florczak, Rąpała; Bielec, Wilusz, Mocarski - Biłas, Olearczyk; Sienkiewicz, Biały, Łyko. Trener: Miika Elomo.

Kary: 4-8. Strzały: 40-23. Widzów: 2200.