Izolator zremisował ze Stalą Mielec (zdjęcia)

Przemysław Markocki
Piłkarze Izolatora Boguchwała (biało-zielone stroje) w ostatnich sekundach uratowali remis. Fot. Wojciech Zatwarnicki
Izolator Boguchwała zremisował ze Stalą Mielec. Podział punktów w spotkaniu zespołów walczących o utrzymanie nikogo nie satysfakcjonuje.
Izolator kontra Stal MielecRemisem 1 - 1 zakonczyl sie mecz Izolatora Boguchwala ze Stalą Mielec.

Izolator kontra Stal Mielec

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - STAL MIELEC 1-1 (0-0)

0-1 P. Kołacz (50-głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego), 1-1 Iwanowski (90+2, po wrzutce Kopca).

IZOLATOR: Kwaśny 5 - Kopiec 4, Iwanowski 5, Szpond 4 (41. Kowal), Sierżęga 4 - Brocki 3, Skiba 4 (46. Kuter 4), Cupryś 5, Domin 4 - Karwat 4 (75. Kawa), Płonka 5 (57. Porada).

STAL: Witkowski 6 - Podstolak 4, Czopko 3, Mroziński 4, P. Kołacz 5 (66. Fałka) - K. Kołacz 4 (84. Marynowski), Czarny 4, Bajorek 3, Sedlaczek 4 (63. Domański) - Ryguła 4, Pruchnik 5 (53. Korzępa).

SĘDZIOWALI Łukasz Strzępek - 4 oraz Andrzej Świder i Bartosz Barć (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Cupryś, Iwanowski, Karwat, Sierżęga - Bajorek, Mroziński, Podstolak. WIDZÓW 400 (ok. 50 gości).

Lato oberwał

Bardzo "pomogłeś" naszej drużynie. Najaktywniejszy w każdej dziedzinie - taki tekst, skierowany oczywiście do Grzegorza Laty, przeczytać można było na transparencie wywieszonym przez kibiców Stali. Mielczanie nie szczędzili gardeł na działaczy PZPN. Dostało się także Januszowi Chodorowskiemu, prezydentowi Mielca.

- Zabrakło nam zaledwie 40 sekund. Czujemy spory niedosyt - mówił po spotkaniu Grzegorz Wcisło, szkoleniowiec mieleckiej Stali, której dwa punkty uciekły w samej końcówce.

Niezadowoleni są także gospodarze.

- Co najmniej dwie stuprocentowe okazje miał Tomek Płonka. Bardzo blisko był też Jarek Kuter - komentował niepocieszony Grzegorz Opaliński. - Jako trener cały czas zastanawiam się jak zmotywować piłkarzy. Dzisiaj widać było, że bardzo chcieli wygrać. Czasem jednak nie wychodzi.

Samo spotkanie było wyrównane, choć więcej okazji stworzyli gospodarze. Piłkarze Izolatora już w 8. minucie mogli objąć prowadzenie, ale świetnie ustawiony Płonka nie trafił w piłkę. Paręnaście minut później z dystansu strzelał Bartosz Karwat, tym razem jednak skutecznie interweniował Grzegorz Witkowski.

W pierwszej odsłonie goście nie oddali w zasadzie ani jednego strzału w światło bramki. Ta sztuka udała im się zaraz po przerwie, co więcej, kąśliwa główka Piotra Kołacza, znalazła drogę do siatki i mielczanie prowadzili 1-0. Gospodarze, straty odrobić chcieli bardzo szybko, doskonałe okazje marnowali jednak Sebastian Brocki i Kuter. Bramkę na wagę punktu zdobył w doliczonym czasie gry kapitan Mirosław Iwanowski, który uprzedził bramkarza gości i z bliska wpakował piłkę do siatki.

ZDANIEM TRENERÓW

GRZEGORZ OPALIŃSKI (Izolator): - Cudem zremisowaliśmy wygrany mecz. Moi zawodnicy bardzo chcieli to spotkanie wygrać. Cały mecz mieliśmy przewagę, stworzyliśmy sporo sytuacji, a znowu zabrakło szczęścia. To przykre, bo na prawdę byliśmy w tym spotkaniu lepsi. To już drugie spotkanie z rzędu, w którym tracimy gole po stałych fragmentach gry.

GRZEGORZ WCISŁO (Stal): - Jetsem strasznie niepocieszony. Straciliśmy gola w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy trzy punkty mieliśmy już praktycznie w kieszeni. Z gry zespołu jestem zadowolony, choć bardzo szkoda tej końcówki. W drugiej połowie byliśmy zespołem lepszym, może nie mieliśmy dużo okazji bramkowych, ale też zrobiliśmy trochę zamieszania pod bramką gospodarzy. Nie potrzebnie cofnęliśmy się w końcówce.