JKS Jarosław potrzebował niecałej minuty

Artur Bżdżoła
Rzemieślnik (białe koszulki) prowadził w Jarosławiu, ale do Pilzna wrócił bez punktów. Patryk Górecki
Jarosławianie pewnie pokonali Rzemieślnik Pilzno. Decydujące było 50 sekund, kiedy to JKS strzelił dwa gole.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy mieli doskonałą okazję w 24 minucie - Krzysztof Orzech przegrał jednak pojedynek sam na sam z Damianem Kaczmarkiem.

Trzy minuty później Łukasz Kosiba w bardzo prosty sposób ograł Macieja Saramaka i wyprowadził gości na prowadzenie. Strata gola obudziła gospodarzy, którym wystarczyło 50 sekund, by zdobyć dwie bramki. Najpierw grający trener Załoga z rzutu wolnego umieścił piłkę tuż przy słupku a chwilę później Mateusz Jurczak z bliska zdobył drugiego gola.

W 38. minucie w polu karnym piłkę otrzymał osamotniony Sebastian Pawlak, który nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce. W drugiej części gry gospodarze kontrolowali przebieg meczu, od czasu do czasu groźnie atakując.

W 62. minucie bliski zdobycia gola był Mateusz Jurczak, którego uderzenie minęło nieznacznie bramkę Michała Wilczyńskiego. W 73. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Pietryna wykorzystując dokładnie dogranie Marka Soczka. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, lecz uderzenie Jacka Mitka z ok. 25 metrów było zbyt słabe, by zaskoczyć Damiana Kaczmarka.

JKS JAROSŁAW - RZEMIEŚLNIK PILZNO 4-1 (3-1)

0-1 Kosiba (27 - z 14 metrów, po ograniu Saramaka i Załogi), 1-1 Załoga (30 - wolny, z ok. 30 metrów), 2-1 Jurczak (31 - po dograniu Pawlaka), 3-1 Pawlak (38), 4-1 Pietryna (73)