ME w Belgradzie. Kacper Lesiak ósmy w finale konkursu z 3-metrowej trampoliny. Andrzej Rzeszutek odpadł w eliminacjach

Marcin Jastrzębski
Kacper Lesiak (z lewej) i Andrzej Rzeszutek w niedzielę zaprezentują się w skokach synchronicznych. facebook.com/skokidowodyrzeszow
Dziś podczas rozgrywanych w Belgradzie mistrzostwa Europy w konkursie z 3-metrowej trampoliny pokazali się skoczkowie do wody Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów. Andrzej Rzeszutek – świeży mistrz Europy z metrowej trampoliny odpadł w eliminacjach, w finale pokazał się Kacper Lesiak.

Rzeszutek w czwartek cieszył się ze złota w zmaganiach z metrowej trampoliny. Dziś zabrakło mu kilku punktów by wejść do finału konkursu z 3-metrowej trampoliny. Zajął w kwalifikacjach czternaste miejsce, a do decydującej rozgrywki wchodziło dwunasta najlepszych zawodników.

Lepiej zaprezentował się Kacper Lesiak, który zajął w kwalifikacjach szóste miejsce. W finale po dwóch kolejkach zajmował trzecie miejsce. Spadła na szóstą pozycję po trzeciej serii. Ostatecznie po sześciu skokach musiał zadowolić się ósmym miejscem.

Warto przypomnieć, że polska kadra skoczków do wody, którą tworzą wychowankowie rzeszowskiej Stali, w Serbii zdobyła już dwa medale. We wtorek na metrowej trampolinie srebrny medal zdobyła Aleksandra Błażowska.

Niedzielą będzie ostatnim dniem startów naszych skoczków. Mający olimpijską kwalifikację Robert Łukaszewicz (eliminacje o 10, finał o 17.45) sprawdzi się w konkursie z wieży, a Rzeszutek i Lesiak (godzina 15.30) pokażą się w rywalizacji w skokach synchronicznych.