Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok wygrał na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ. To drugie zwycięstwo ekipy znad Sanu w tym sezonie

Waldemar Mazgaj
"Szarotki" miały problemy z pokonaniem Patrika Spesnego.
"Szarotki" miały problemy z pokonaniem Patrika Spesnego. fot. Maciej Zubek/podhaleregion.pl
Po słabszym początku sezonu sanoccy hokeiści wygrali drugi mecz z rzędu. Ciarko STS ograł na wyjeździe „Szarotki”, wygrywając z Tauron Podhalem w Nowym Targu 4:2.

W niedzielę sanoczanie wygrali pierwszy mecz w sezonie (4:2 x Unią Oświęcim), a dziś powtórzyli taki sam wynik. Losy meczu rozstrzygnęły się tak naprawdę w II tercji, gdy goście potrafili odwrócić losy meczu. Tym razem na listę strzelców wpisywali się przede wszystkim gracze z Sanoka.

W piątek gracze STS-u pauzują w 9-zespołowej stawce, w niedzielę podejmą Zagłębie Sosnowiec.

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 2:4

Tercje: 0:0, 2:3, 0:1.

Bramki: 1:0 Słowakiewicz 24 (asysta: Wielkiewicz), 1:1 Tamminen 25 w przewadze (Sawicki i Piippo), 1:2 Filipek 26 (Rąpała i Biały), 1:3 Strzyżowski 38 (Witan i Mocarski), 2:3 Bryniczka 40 (Pugołowskin i Franek), 2:4 Sawicki 52 w osłabieniu (Piippo).

Podhale: Bizub – Kolusz, R. Mrugała; Szurowski, P. Wsół; Tomasik, Sulka; Kamieniecki, T. Kapica – Siuty, Neupauer, Bondaruk; Pugołowkin; Bryniczka, Franek; Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz; F. Kapica, Majoch, Soroka. Trener Andriej Gusow.

STS: Spesny – Olearczyk, Jekunen; Marva, Pavuk; Biłas, Pippo; Florczak, Rąpała - Henttonen, Hämäläinen, Bukowski; Sawicki, Tamminen, Hiltunen; Witan, Mocarski, Strzyżowski. Trener Marek Ziętara.

Sędziowali Breske (Jastrzębie) i Pyrskała (Tychy).
Kary: 6 – 8 minut.
Strzały: 25-31 (11-10, 8-10, 6-11).
Widzów 700.

Opinie trenerów (za podhaleregion.pl):
Marek Ziętara (STS):
Pierwsza tercja wyrównana. W drugiej szybka odpowiedź na gola Podhala i potem dwie kolejne szybko zdobyte bramki dały nam trochę spokoju w naszej grze. Niepo-trzebnej stracony gol do szatni troszkę go zakłócił. Potem te kary łapane w tercji trzeciej mogły spowodować, że mecz mógł się nam wymknąć spod kontroli. Dobrze jednak broniliśmy osłabienia, a gol zdobyty w tym okresie, myślę że definitywnie już rozstrzy-gnął losy meczu. Podsumowując, w moim odczuciu wygraliśmy to spotkanie w pełni zasłużenie, będąc w tych decydujących momentach zespołem dojrzalszym.

Andriej Gusow (Podhale):
Dobre spotkanie z obu stron, toczone w dobrym tempie. Po raz kolejny nie mogę nic zarzucić drużynie jeżeli chodzi o zaangażowanie i walkę od pierwszej do ostatniej minu-ty. Niestety po stracie gola na 1:1 zaczęliśmy przeciągać zmiany, czasami ponad półtorej minuty zawodnicy przebywali na lodzie, co przeciwnik wykorzystywał i łapał nas w na-szej własnej tercji Co do bramki straconej w przewadze to po prostu jest mi wstyd. Już nie mogę ludziom w oczy patrzeć. Nie pamiętam w swojej karierze czy to zawodniczej czy trenerskiej żeby w trzech meczach we własnej hali, tracić pięć goli w przewadze. Już sam nie wiem co robić, no kogo stawać.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani