Siarka Tarnobrzeg pokonała Stal Mielec na jej terenie

Grzegorz Lipiec
Po golu Jakuba Zabłockiego (z lewej) już w 3 minucie meczu piłkarze Siarki wygrali w Mielcu po 17 latach. fot. Grzegorz Lipiec
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali dziś w Mielcu tamtejszą Stal i nadal liczą się w walce o awans do drugiej ligi. Był to pierwszy mecz 27. kolejki III ligi.

Skromne, choć bardzo potrzebne zwycięstwo zapewnił tarnobrzeżanom Jakub Zabłocki, który w 10 minucie spotkania pokonał golkipera gospodarzy.

Spotkanie w Mielcu było dla tarnobrzeżan tym z gatunku "najważniejszych w sezonie". Podopieczni Michała Szymczaka podeszli do meczu bardzo zmobilizowani.

SZYBKI GOL
Od pierwszych minut goście zaatakowali, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie Jakub Łuczakowski zagrał dokładną piłkę do Jakuba Zabłockiego. Napastnik Siarki wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Stali, strzelił w długi róg, a bramkarz mieleckiego zespołu Wojciech Daniel został pokonany. Podopieczni Michała Szymczaka, mogli strzelić jeszcze w pierwszej połowie spotkania drugą bramkę.

W 32 minucie w słupek trafił Daniel Beszczyński, a w 45 minucie Zabłocki zmarnował sytuację "sam na sam". Grzech braku skuteczności "Siarkowcy" nadal, więc popełniają i to jest bardzo niepokojące.

Siarce nie posłużyła też atmosfera mieleckiego meczu, bowiem rozgrywany on był na treningowym boisku, na którym przed laty o punkty walczyły młodzieżowe drużyny mieleckiego klubu. Dawny stadion Stali, którego obecnie gospodarzem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu jest obecnie w przebudowie.

SŁABA STAL
Gospodarze w pierwszej połowie grali bezbarwnie, sprawiali wrażenie ociężałych i nie stworzyli żadnej dogodnej okazji podbramkowej. Nieliczne strzały mielczan oraz ich dośrodkowania spokojnie wyłapywał Łukasz Ćwiczak.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ wielkiej zmianie. "Siarkowcy" walczący o awans grali z kontry i stwarzali kolejne okazje bramkowe. Między 47 a 55 minutą "setki" zmarnowali Beszczyński oraz Mirosław Kabata. W ostatnich dziesięciu minutach mielczanie ruszyli do szaleńczych ataków, ale żaden z nich nie zakończył się szczęśliwie.

Albo stopowali ich obrońcy Siarki, albo wyśmienicie dysponowany Ćwiczak. Po końcowym gwizdku arbitra w obozie "Siarkowców" zapanowała euforia. Pierwsze od 17 lat zwycięstwo Siarki ze Stalą w Mielcu stało się faktem.

Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 0-1 (0-1)

Bramka: Jakub Zabłocki (4).

Relacja ze składami z notami dla piłkarzy i sędziego oraz opinie w poniedziałkowych Nowinach