Legia lepsza od Tłoków

JERZY NACHMAN
Po tym strzale Tomasza Sokołowskiego I (w środku), który ograł Pawła Wtorka (nr 3), legioniści objęli prowadzenie. Na nic zdała się interwencja Krzysztofa Złotka (z lewej). KRZYSZTOF ŁOKAJ
Sensacji nie było. Piłkarze Tłoków Gorzyce nie dali rady warszawskiej Legii. We wczorajszym spotkaniu II rundy Pucharu Polski gorzycka drużyna przegrała ze sławnym rywalem 1-3 i odpadła z rozgrywek.

TŁOKI GORZYCE - LEGIA WARSZAWA 1-3 (0-1)

0-1 Sokołowski I (45, asysta Kiełbowicza), 1-1 Dziewulski (58, asysta Szafrana), 1-2 Garcia (76-głową, dobitka strzału Vukovicia w poprzeczkę), 1-3 Wróblewski (90, asysta Sokołowskiego I).
TŁOKI: Pyskaty - Syguła (61. Gajda), Złotek, Wtorek - Pacanowski (84. Tułacz), Kusiak (73. Jakóbiak), Murdza, Szafran, Lebioda - Dziewulski, Krawiec.
LEGIA: Krzyształowicz - Szala, Jóźwiak, Choto, Surma (73. Magiera) - Sokołowski II (81. Dudek), Vukovic, Jarzębowski, Kiełbowicz - Sokołowski I, Garcia (82. Wróblewski).
Sędziowali Jarosław Żyro (Bydgoszcz) oraz Konrad Sapela (Łódź) i Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz). Żółte kartki: Murdza, Lebioda, Jakóbiak - Sokołowski I. Widzów 1700 (200 z Warszawy).
Początek spotkania należał do warszawian, którzy opanowali środek pola. Bez powodzenia strzelali jednak Tomasz Sokołowski I, Łukasz Surma i Wojciech Szala. W 21. minucie najgroźniejszą akcję w I połowie przeprowadzili gosapodarze: Tadeusz Krawiec zagrał do Marka Kusiaka, a strzał tego ostatniego zablokował Marek Jóźwiak. Gorzyczanie stracili gola "do szatni", gdy Sokołowski I ograł Pawła Wtorka i płaskim strzałem w lewy róg bramki pokonał Krzysztofa Pyskatego.
W 58. minucie Paweł Szafran ograł Kameruńczyka Dicksona Choto, wycofał piłkę do Marcina Dziewulskiego, a ten, po rękach bramkarzaAndrzeja Krzyształowicza, trafił do siatki. Sensacji jednak nie było. Legia przycisnęła i niespełna kwadrans przed końcem Argentyńczyk Garcia "poprawił" strzał Aleksandra Vukovicia w poprzeczkę. Przy tym golu biernie zachował się Pyskaty. Tuż przed końcem najlepszy na boisku Sokołowski I po kontrataku zagrał do Radosława Wróblewskiego, który płaskim strzałem ustalił wynik.
Był to ostatni mecz Piotra Wojdygi w roli trenera Tłoków. Zastąpi go Marek Motyka.
W III rundzie Pucharu Polski Legia zagra w Zabrzu z Górnikiem.