Miasto Szkła Krosno wygrało z Kociewskimi Diabłami. Nowy trener nie pomógł gospodarzom

Krośnianom ostatnio służą mecze na północy Polski - po zwycięstwie w Bydgoszczy postawili na swoim także w Starogardzie Gdańskim Jakub Czech
Miasto Szkła miało swoje problemy w Starogardzie Gdańskim, ale pokazało klasę w IV kwarcie i na koniec pokonało miejscowy Fulimpex SKS 81:77. Po 28 kolejkach Pekao SA 1 ligi krośnianie utrzymują pozycję wicelidera.

Miasto Szkła nie było w wygodnej sytuacji, bo trafiało na debiut „nowej miotły” w zespole gospodarzy. Cztery dni przed meczem SKS pożegnał się z Kamilem Sadowski i trenerem drużyny ogłosił Miljana Curovicia. 51-letni Serb ma za sobą długą karierę zawodniczą oraz trenerskie sukcesy ze słowackim BC Prievidza (mistrzostwo w latach 2015 i 2016).

W meczu z krośnianami coach z Bałkanów długo mógł liczyć na udany start w nowym miejscu pracy. Szklany Team. W 27. minucie, po „trójce” Stewarta, miejscowi mieli już 12 punktów zaliczki (64:52). Przed końcem tej odsłony krośnianie zdołali jednak zmniejszyć straty o połowę, a potem po raz enty w tym sezonie pokazali, że potrafią rozgrywać czwarte kwarty pod swoje dyktando.

W 35. minucie zza łuku przymierzył Myles Rasnick, za chwilę Patryk Stankowski trafił 2 razy za 2, a gdy amerykański playmaker ponownie trafił „trójkę” tablica pokazywała wynik 76:72 dla krośnian. SKS odpowiedział rzutem Kurpisza, na co Rasnick zareagował kolejną przymiarka z dystansu. Było 79:74 dla Miasta Szkła, do końca kwarty zostało 55 sekund, ale nie był to koniec emocji.

Punkty Stewarta i jeden celny wolny Siewruka zbliżył SKS do naszej ekipy na „odległość” rzutu (77:79). 12 sekund przed syreną jeden „osobowy” wykorzystał Michał Jankowski, a 5 sekund później na linii rzutów wolnych stanął Stewart. Amerykanin nie wytrzymał ciśnienia, sknocił oba rzuty, a faulowany Jankowski trafił raz i ustalił wynik.

Statystyki pokazały, że krośnianie z 28 rzutów wolnych wykorzystali tylko 16. Ciekawostkę stanowi fakt, że dwie godziny później w Kołobrzegu identyczny bilans na tym polu zanotowały Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

Mecz okazał się nietypowy dla Michała Jankowskiego – skrzydłowy z Krosna dopiero po raz trzeci w sezonie zagrał mecz, w którym ani razu nie trafił zza linii 6.75.

Fulimpex SKS Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 77:81 (26:20, 18:21, 22:19, 11:21)

SKS: Majewski 13 (2x3), Stewart 10 (2x3), Czerlonko 20 (3x3, 4 as.), Parzeński 15 (4 str.), Siewruk 4 (1x3) oraz Janiak 5, Kurpisz 2 (13 zb., 5 as.), Kordalski 1, Wiśniewski 3 (1x3), Didier-Urbaniak 4, Lis 0. Trener: Miljan Curović.

Miasto Szkła: Stankowski 15 (1x3), Rasnick 18 (4x3, 5 as.), Trubacz 3 (1x3), Wrona 11 (9 zb., 5 str., 2 prz.), Sobiech 12 oraz Jankowski 10, Zagórski 5, Łałak 7 (1x3). Trener Edmunds Valeiko.