Sobotnie mecze PKO Ekstraklasy, 2 i 3 ligi piłki nożnej na żywo [RELACJA ONLINE, LIVE]

Marcin Trzyna
Krzysztof Kapica
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i relacjami z sobotnich meczów PKO BP Ekstraklasy, drugiej oraz trzeciej ligi.

Piłka nożna | PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec przegrała ...

2 liga

Lech II Poznań - Stal Rzeszów 5:1 (2:1) - [RELACJA]
0:1 Laskowski 8-samobójcza, 1:1 Kriwiec 26-karny, 2:1 Karbownik 42, 3:1 Karbownik 46, 4:1 Marchwiński 65, 5:1 Marchwiński 67.
Od 25. minuty Stal gra w osłabieniu - czerwoną kartkę otrzymał Damian Kostkowski.
W 70. minucie Wojciech Reiman (Stal) zmarnował rzut karny - strzelił nad bramką.

3 liga

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Texom Sokół Sieniawa 1:0 (1:0) - [RELACJA]
1:0 Stanisławski 16.
W doliczonym czasie gry Zaklika (KSZO) otrzymał czerwoną kartkę (dwie żółte).

W pierwszym meczu rundy wiosennej w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w roli gospodarza wicelidera tabeli, Sokoła Sieniawa.KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sokół Sieniawa 1:0 (1:0)Bramka: Szymon Stanisławski 18.Żółte kartki: Kaczmarek, Zaklika (dwie), Kraśniewski - Jędryas, Kapuściński, Grasza, Lis, Majda.Czerwona kartka: Zaklika (za dwie żółte).KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk, Dwórzyński, Kaczmarek – Nowak (66. Smuczyński), Partyka, Zaklika, Chrzanowski, Paluch – Stanisławski.Sokół: Zając- Drelich, Jędryas, Purcha, Kapuściński, Lis, Majda, Grasza, Mazurek (74. Pikiel), Hass (82. Oziębło), King (66. Wójcik).Od początku tego spotkania gra była dość wyrównana. Co prawda przewagę optyczną zdawali się mieć goście z Sieniawy, jednak nie przekładała się ona w większej mierze na stwarzanie sobie przez nich sytuacji podbramkowych. Jedyne zagrożenie, jeżeli już takie się w ogóle pojawiało pod bramką Lipca, wynikało z uderzeń z dystansu.KSZO starał się być konkretniejszy i szybkimi akcjami próbował przedostawać się pod bramkę zespołu z Podkarpacia. Ostatecznie podopiecznym Tadeusza Krawca udało się strzelić gola i, choć kończyli mecz w dziesiątkę, zdobyli oni komplet punktów.W drugiej połowie dwukrotnie swój dorobek strzelecki starał się powiększyć Stanisławski, jednak brakowało mu dokładności. Goście byli groźniejsi. Trzykrotnie mogli doprowadzić do remisu, jednak albo nie potrafili trafić w światło bramki, albo Paweł Lipiec, bramkarz KSZO 1929, nie dawał się pokonać.  Dla ostrowieckich zawodników był to udany rewanż za pierwszy mecz z Sokołem Sieniawa, który przegrali 1:3. Co ciekawe, wówczas również do bramki rywali trafił Szymon Stanisławski.Dla KSZO był to jedenasty wygrany mecz ligowy w trwającym sezonie.Damian Wiśniewski

3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Sokoła Sie...

Hetman Zamość - KS Wiązownica 0:3 (0:2) - [RELACJA]
0:1 A. Kasia 2, 0:2 Rop 18-wolny, 0:3 Rop 60.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Wisła Puławy 0:1 (0:1) - [RELACJA, ZDJĘCIA]
0:1 Paluchowski 38.
Mecz w Stalowej Woli.
Od 80. minuty Wólczanka gra w osłabieniu - czerwoną kartkę (druga żółta) otrzymał Mateusz Gul.
W doliczonym czasie gry Drozdowicz (Wisła) otrzymał czerwoną kartkę (dwie żółte).

Wólczanka Wólka Pełkińska minimalnie przegrała w Stalowej Wo...

Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (1:1) - [RELACJA, ZDJĘCIA]
1:0 Zygmunt 24, 1:1 Sulkowski 45-karny, 2:1 samobójcza 76, 3:1 Siedlik 78, 4:1 Lubera 90+2.
Od 56. minuty Siarka gra w osłabieniu - czerwoną kartkę (druga żółta) otrzymał Bartosz Sulkowski.

Mecz przyjaźni Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg zakończył ...

Pauza: Stal Stalowa Wola.