Tauron Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok nie dał rady liderowi z Katowic. Zdjęcia z meczu i trybun

STS przegrał z GKS-em 2:5
STS przegrał z GKS-em 2:5 Tomasz Sowa
Marma Ciarko STS Sanok na pewno nie był faworytem piątkowego starcia Z GKS-em Katowice. Lider zresztą nie miał większych problemów ze zwycięstwem na Podkarpaciu.

Sanoczanie po ośmiu porażkach z rzędu mieli nadzieję, że może akurat w piątkowy wieczór zła karta wreszcie się odwróci. Zadanie oczywiście należało do bardzo trudnych, bo do Sanoka przyjechał lider GKS Katowice. Katowiczanie już w pierwszej tercji wyszli na dwubramkowe prowadzenie i w zasadzie już do końca mecz był pod ich kontrolą. Miejscowi odpowiedzieli dopiero w drugiej odsłonie gdy Lindberg wykorzystał moment gry w podwójnej przewadze. Jednak w finałowej tercji GKS ponownie odskoczył na trzy gole (4:1) i nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 2:5

Tercje: 0:2, 1:1, 1:2.

Bramki: 0:1 Monto 4 (asysty: Cook, Iissaka), 0:2 Marklund 20 (Sokay, Koponen), 0:3 Koponen 33-w przewadze (Monto, Varttinen), 1:3 Lindberg 35-w podwójnej przewadze (Binner, Huhdanpaa), 1:4 Sokay 42 (Maciaś, Marklund), 2:4 Huhdanppa 42 (Kivinen), 2:5 Monto 56 (Olsson, Iissaka).

STS: K. Tamminen - Binner, Lindberg, Filipek, Ceder, Huhdanpaa - MacEachern, Burzik, Viitanen, S. Tamminen, Bukowski - Florczak, Musioł, Gnida, Kivinen, Karnas - Dulęba, Niemczyk, Sienkiewicz, Miccoli, Fus.

GKS: Kieler - Delmas, Wanacki, Michalski, Smal, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iissaka, Monto, Hisotato - Cook, Maciaś, Marklund, Sokay, Olsson - Chodor, Kowalczuk, Lebek, Musioł.

Minuty karne: 18-12. Strzały: 18-9. Widzów: 1000