MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za nami kongres Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Oto największe firmy w regionie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Józef Lonczak, Urszula Sobol, Paweł Dubiel
Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny Gazety Codziennej Nowiny, Grzegorz Nowosielski, prezes Polska Press oddział w Rzeszowie i oddział w Krakowie oraz nagrodzeni: Marek Panek, wiceprezes zarządu ASSECO Poland S.A., Małgorzata Tendera, dyrektor Departamentu Sprzedaży Partnerskiej i Bezpośredniej PGE Obrót S.A., Tomasz Łukaszek, dyrektor Łańcucha Dostaw z firmy BorgWarner Poland Sp. z o.o., Wojciech Smok, dyrektor regionalny Orlen Paliwa Sp. z o.o., Joanna Drapała-Szynal, specjalista ds. marketingu z POLIMARKY Sp. z o.o. S.K, Arleta Szczygieł, Investor Relations Officer z firmy Oponiarskiej DĘBICA S.A., a także Małgorzata Jarosińska – Jedynak, sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki regionalnej, Radosław Wiatr, wicewojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego i Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, koordynator projektu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie „Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko”
Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny Gazety Codziennej Nowiny, Grzegorz Nowosielski, prezes Polska Press oddział w Rzeszowie i oddział w Krakowie oraz nagrodzeni: Marek Panek, wiceprezes zarządu ASSECO Poland S.A., Małgorzata Tendera, dyrektor Departamentu Sprzedaży Partnerskiej i Bezpośredniej PGE Obrót S.A., Tomasz Łukaszek, dyrektor Łańcucha Dostaw z firmy BorgWarner Poland Sp. z o.o., Wojciech Smok, dyrektor regionalny Orlen Paliwa Sp. z o.o., Joanna Drapała-Szynal, specjalista ds. marketingu z POLIMARKY Sp. z o.o. S.K, Arleta Szczygieł, Investor Relations Officer z firmy Oponiarskiej DĘBICA S.A., a także Małgorzata Jarosińska – Jedynak, sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki regionalnej, Radosław Wiatr, wicewojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego i Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, koordynator projektu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie „Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko” Paweł Dubiel
ORLEN PALIWA z Widełki, PGE Obrót S.A. Rzeszów i BorgWarner Poland z Jasionki to firmy o największych przychodach osiągniętych w 2021 r. w woj. podkarpackim. W środę 28 września w Hotelu Prezydenckim odbył się kongres Złota Setka Firm Podkarpacia, w ramach którego przedstawiliśmy wyniki tegorocznej edycji rankingu.

Zanim jednak poznaliśmy wyniki, odbyły się 3 ważne panele.

Zmiany w ostatnim 30-leciu

Dr Krzysztof Kaszuba w panelu „30 lat firm na Podkarpaciu” przypomniał, jak zmieniały się warunki działania firm w okresie przekształceń własnościowych w regionie, które z państwowych później stały się częścią międzynarodowych korporacji.

Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland S.A. mówił o początkach, a potem rozwoju i powstaniu dużej grupy kapitałowej Asseco, zatrudniającej dziś ponad 30 tys. osób na całym świecie.

Z kolei Bartłomiej Ataman, dyrektor ds. produkcji ICN Polfa Rzeszów S.A., przypomniał kolejne etapy rozwoju byłej państwowej Polfy w nowoczesną międzynarodową firmę farmaceutyczną.

A Tomasz Miśko, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu mówił o początkach powstania specjalnej strefy ekonomicznej i przyciąganiu inwestorów.

ZOBACZ WIDEO: dr Krzysztof Kaszuba, prezes rzeszowskiego oddziału PTE

od 16 lat

Opłaca się inwestować w fotowoltaikę

W debacie „Odnawialne Źródła Energii” Zbigniew Bartuś, publicysta społeczno-ekonomiczny Polska Press, prowadził ciekawą debatę z Mariuszem Bednarskim - dyrektorem Departamentu Produktów i Rozwoju Biznesu PGE Obrót S.A., Małgorzatą Tenderą - dyrektorem Departamentu Sprzedaży Partnerskiej i Bezpośredniej PGE Obrót S.A. oraz Andrzejem Indyckim, dyr. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Dotyczyła ona m.in. opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, pompy ciepła i interesujących propozycji w tym zakresie ze strony PGE oraz z możliwości otrzymania dotacji na ten cel.

Inwestorzy i pandemia

Debatę poświęconą inwestycjom zagranicznym na Podkarpaciu i w Polsce w dobie pandemii i wojny na Ukrainie poprowadził redaktor naczelny Nowin i portalu nowiny24.pl Arkadiusz Rogowski. To ważki temat, bo związany także z rozwojem Podkarpacia.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej przypomniała, że biznes rozwija się tam, gdzie są drogi, koleje, czy lotnisko i pochwaliła władze samorządowe regionu, że inwestują w infrastrukturę komunikacyjną i tworzą dobre warunki inwestowania w naszym regionie.

Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego jako przykłady działań w tym zakresie wymienił lotnisko w Jasionce, modernizację dróg, czy tworzenie terenów inwestycyjnych przez samorządy.

Z kolei Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego i koordynator projektu starostwa „Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko” mówił, że na tym terenie inwestorzy wykupili już prawie wszystkie działki, zainwestowali już łącznie 1 mld złotych i stworzyli 2 tys. miejsc pracy. Od wybuchu pandemii w parku zainwestowało 17 inwestorów, w tym 4 zagranicznych.

ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

od 16 lat

Złota Setka Firm Podkarpacia 2022

Na ogłoszenie jej wyników czekało wielu decydentów i osoby zainteresowane rozwojem naszego regionu. Okazało się, że na Podkarpaciu mamy 12 firm, których dochody przekroczyły miliard złotych.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KONGRESU:

Zobacz zdjęcia z kongresu Złota Setka Firm Podkarpacia!

 1. miejsce w naszym rankingu zajęła spółka ORLEN PALIWA Widełka – z przychodami 21 623 749 tys. zł.
 2. PGE Obrót S.A. Rzeszów – 11 917 301 tys. zł.
 3. BorgWarner Poland Sp. z o.o. Jasionka – 2 677 441 tys. zł.
 4. Firma Oponiarska Dębica S.A. 2 342 828 tys. zł.
 5. Superior Industries Production Poland Sp. z o.o. Stalowa Wola - 1 985 848 tys. zł.
 6. BAUSCH HEALTH Poland Sp. z o.o. Rzeszów – 1 936 069 tys. zł.
 7. KRONOSPAN Sp. z o.o. Mielec 1 692 516 tys. zł.
 8. Pratt Whitney Rzeszów S.A. 1 402 836 tys. zł.
 9. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. Mielec 1 107 728 tys. zł.
 10. Asseco Poland S.A. Rzeszów 1 099 000 tys. zł.
 11. Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności Tajęcina 1 038 624 tys. zł.
 12. Kirchhoff Polska Sp. z o.o. Mielec 1 009 048 tys. zł.
 13. spółka Nowy Styl Krosno z przychodami 933 782 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO: Prezentacja Złotej Setki Firm Podkarpacia 2022

Najnowszy ranking obejmuje wyniki za 2021 rok. To był czas bardzo nietypowy i nieporównywalny z żadnym innym okresem. Ponieważ, po okresie koniunktury, a następnie po największym od czasów II wojny światowej kryzysie ekonomicznym, w które wpędził nas koronawirus, nastąpiła napaść Rosji na Ukrainę i ogromny wzrost cen energii. Jednak jak się okazało większość, bo 65 firm z naszej setki osiągnęło wzrost dochodów. Brawo podkarpaccy przedsiębiorcy i załogi tych przedsiębiorstw.

ZOBACZ WIDEO: Arleta Szczygieł, Firma Oponiarska Dębica S.A.

od 16 lat
od 16 lat

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ŚCIANKI:

Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Zobacz zdjęcia naszego fo...

Organizatorem XVI edycji Rankingu Złota Setka Firm Podkarpacia jest: Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Rzeszowie wydawca gazety „Nowiny”. Współorganizatorem rankingu jest Małopolski Instytut Gospodarczy i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Rzeszowie, a jego autorem rankingu jest dr Krzysztof Kaszuba, prezes rzeszowskiego oddziału PTE.

Partnerzy wydarzenia: Województwo Podkarpackie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Kancelaria AXELO Prawo i Podatki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, PKO Bank Polski S.A, Poczta Polska S.A.

Za nami kongres Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Oto największe firmy w regionie! [ZDJĘCIA, WIDEO]
od 16 lat
od 16 lat
od 16 lat
od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24